ترویج علوم پایه و پایه برای رفع چالش های جامعه است


علی نظری رئیس دانشگاه لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان در نخستین همایش منطقه ای ترویج و توسعه علوم پایه و پایه که امروز ۱۱ آذرماه در دانشکده علوم پایه لرستان برگزار شد، گفت: دانشگاه، که علوم از نظر دینی و قرآنی، علوم واقعی باشد که به نفع جامعه و مردم باشد.

وی خطاب به اساتید، دانشجویان و دانشجویان حاضر در این همایش گفت: علم باید همواره به نفع جامعه، اکوسیستم و مردم باشد و هدف نهایی آنها از منظر قرآنی و دینی ایجاد شهر پاک در که انسان ها زندگی می کنند.»

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه آنچه به درد مردم می خورد و چالش های جامعه را حل می کند ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: علوم پایه، علوم دقیق، اعداد و آمار که همه باید در مسیر وحدت باشد. یعنی پیشرفت انسان در راه الهی و حل مشکلات جامعه.

وی وجود بخشی از مشکلات و کاستی ها از جمله تراکم و عدم تراکم دانشجویان در رشته های تحصیلی را ناشی از ضعف در تحلیل های آماری دقیق بر اساس آینده پژوهشی دانست و ادامه داد: علوم پایه باید خود را آماده و تحلیل کنند. جذابیت مخصوصاً برای دانش آموزان تا زندگی و زندگی انسان بهتر شود.

نظری گفت: یک جامعه نمی تواند استاد، محقق و معلم زیادی داشته باشد و از طرفی چالش های زیادی در جامعه وجود دارد! ترویج علوم پایه و پایه به این معناست که علم بتواند مشکلات و چالش های جامعه را حل کند.

انتهای نامه