تزریق تقویت کننده COVID-19: به سوالات متداول پاسخ داده شده است

coronavirus vaccine


24 سپتامبر 2021 – FDA و CDC این هفته اعلام کردند که برخی از گروه های در معرض خطر بالای عفونت شدید COVID -19 ممکن است دوز فعلی Pfizer را دریافت کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من واجد شرایط هستم؟ برای لوازم جانبی کجا بروم؟ آیا باید مدرکی مبنی بر خطر بالا نشان دهم؟ آیا اگر واجد شرایط دریافت داروی تقویت کننده عملکرد هستم و آن را دریافت نمی کنم ، هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

ما س questionsالات متداول در مورد نکات به روز رسانی Pfizer را تفکیک می کنیم.

تقویت کننده ها چیست؟

داروهای ضد ویروسی واکسن های اضافی هستند که به شما محافظت بیشتری در برابر بیماری ها می دهند. در این مورد ، COVID-19.

به گفته آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار علوم و مراقبت های تکمیلی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، “تقویت کننده ها اساساً همان چیزی هستند که آنها می گویند.”

تقویت کننده ها به افراد در افزایش پاسخ ایمنی کمک می کنند. “

گوپتا می گوید واکسیناسیون اضافی به ویژه برای افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است ، در شرایطی مانند سرطان ، دیابت یا چاقی ، به دلیل کشف انواع جدید ، بسیار مهم است.

“این احتمال وجود دارد که پاسخ ایمنی دو دوز کافی نباشد ، به ویژه در افرادی که به ویژه در معرض خطر هستند.

“بنابراین هدف این است که در صورت مواجهه با جهش جدید به این افراد واقعاً کمک کنیم و اطمینان حاصل کنیم که در صورت مواجهه با واکنش ایمنی بدی ندارند.”

چه کسانی واجد شرایط تقویت کننده Pfizer هستند؟

طبق مجوز استفاده اضطراری FDA ، گروهی از افرادی که به مدت شش ماه یا بیشتر با واکسن Pfizer واکسینه شده اند ، می توانند یک دوز واحد Pfizer دریافت کنند.

اگر واکسن COVID-19 دیگری مانند Moderna یا Johnson & Johnson دریافت کنید ، نمی توانید Pfizer را دریافت کنید.

اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید و بخشی از یکی از این گروه ها هستید ، می توانید Pfizer را دریافت کنید:

  1. 65 سال یا بیشتر
  2. 18 سال یا بیشتر و در معرض خطر بالای بیماری شدید COVID-19
  3. اگر در موقعیتی کار می کنید یا زندگی می کنید که شما را در معرض خطر بالای بیماری جدی COVID-19 قرار می دهد. به عنوان مثال ، کارکنان بهداشت ، معلمان و افرادی که در زندان ها و سرپناه های بی خانمان هستند.

به اینجا بروید تا ببینید آیا شما یا فردی که می شناسید در معرض خطر بالای COVID-19 جدی است یا خیر.

آیا می توانم انتظار دریافت مکمل Pfizer را در صورت دریافت واکسن دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson داشته باشم؟

تاریخ دقیق آن ناشناخته است ، اما نباید زیاد طول بکشد ، زیرا Moderna اخیراً اطلاعاتی را به FDA ارائه کرده است و جانسون و جانسون نیز به زودی این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

Vivek H. Murthy ، MD ، پزشک مستقر در ایالات متحده ، روز جمعه گفت که تأیید تقویت کننده ها برای همه ، از جمله کسانی که واکسن Moderna یا J&J را دریافت کرده اند ، “اولویت بالا و بالایی” بود.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پیشگیری و بیماریهای واگیر در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که این امر به زودی اتفاق می افتد.

وی گفت: “امیدوارم ظرف شش هفته آینده ، اطلاعات مربوط به هر دو واکسن را دریافت کنیم.” “یکی می شود. هر کدام متفاوت عمل می کنند. “

“من می دانم که این باعث سردرگمی می شود ، اما این راهی است که شما باید انجام دهید زیرا همه داده ها به طور همزمان جمع آوری نشده اند.”

اریک اشر ، DO ، پزشک پزشکی خانواده در کارخانه Lenox Hill در نیویورک ، می گوید این واقعیت که از هشدارهای Pfizer می توان در برخی گروه های پرخطر استفاده کرد ، سیگنال بزرگی است که نشان می دهد واکسن های دیگر COVID-19 نیز چندان عقب نمانده اند. ناحیه.

وی گفت: “برای من ، این یک شاخص قوی است که آنها به زودی در اختیار بقیه افراد قرار می گیرند.”

از کجا می توانم افزونه Pfizer خود را تهیه کنم و هزینه آن چقدر است؟

طبق CDC ، می توانید عکس های تقویت کننده خود را در داروخانه ، مطب ، وزارت بهداشت ، کلینیک های شغلی و برنامه های فدرال دریافت کنید.

CDC می گوید “بیش از 70 of دولت کنونی COVID-19” در داروخانه ها اتفاق می افتد.

مکمل کل واکسن COVID-19 رایگان است.

CDC پنجشنبه گفت “همه واکسن های COVID-19 ، از جمله داروهای بدون نسخه ، به صورت رایگان در اختیار مردم آمریکا قرار می گیرد.”

آیا لازم است قبل از دریافت مکمل Pfizer ، مدرک واکسن Pfizer را نشان دهم؟

پاسخ کوتاه بله است. شافنر گفت ، اما برای ایمنی شما مهم است که از دستورالعمل های FDA پیروی کنید و فقط در صورت دریافت واکسن Pfizer ، مکمل های Pfizer را دریافت کنید.

وی گفت: “این راه را برای افرادی که واکسیناسیون Pfizer را تزریق نکرده اند و بسیار مشتاق دریافت مکمل هستند ادامه می دهد و مکمل دریافت می کند. این توصیه نمی شود.”

“ما همیشه به مردم هشدار می دهیم که اگرچه این امکان وجود ندارد ، شما باید یک مورد بد داشته باشید ، اگر این کار را خارج از دستورالعمل انجام دهید ، بیمه شما آن را پوشش نمی دهد.”

آیا باید شواهدی را نشان دهیم که به دلیل شرایط پزشکی در معرض خطر زیادی هستیم یا در جایی زندگی می کنیم یا کار می کنیم که ما را در معرض خطر بالای بیماری جدی کووید -19 قرار می دهد یا بالای 65 سال سن داریم؟

خیر

شافنر گفت ، این سیستم در یک سیستم معتبر کار خواهد کرد. “به عبارت دیگر ، شما ظاهر می شوید و می گویید واجد شرایط هستید ، از شما در مورد آن س askedالی نمی شود و محل ، چه داروخانه باشد چه مرکز واکسیناسیون ، مکمل هایی به شما می دهد.

“این همان روشی است که قبلاً برای افرادی که مصون نیستند ، انجام داده ایم. تنها کاری که باید انجام می دادند این بود که حاضر شوند و بگویند “من در گروه نقص ایمنی هستم” و دوز سوم به آنها داده شد. “

دوز کامل یا جزئی واکسن فایزر؟

به گفته FDA ، Pfizer یک واکسن کامل Pfizer است.

اما این ممکن است در مورد سایر پیشرفت های COVID-19 صادق نباشد.

گوپتا گفت: “به عنوان مثال ، FDA در حال بررسی اجازه دادن به واکسن Moderna COVID-19 در دوزهای کمتر از دوز اول است.”

اما نباید بیش از حد به محرک های خود وابسته باشید.

اشر گفت: “این بر اساس توسعه واکسن است و سطح محافظت را تغییر نمی دهد.”

اگر کاملاً واکسینه شده ام اما هیچ دوز اضافی دریافت نکرده ام ، آیا هنوز واکسیناسیون را در نظر دارم؟

آره.

CDC گفت: “بر اساس داده های فعلی ، تعریف” واکسیناسیون جامع “پس از دستورالعمل های دوز یکسان باقی می ماند.”

افراد 2 هفته پس از داشتن کیت اولیه ایمن سازی ، برای واکسن در نظر گرفته شدند ، مانند واکسن Moderna و Pfizer دو بار یا یک بار واکسن جانسون و جانسون.

گوپتا گفت ، وقتی صحبت از افراد دارای نقص ایمنی می شود ، می تواند پیچیده تر از این باشد.

“برای روشن تر شدن ، اگر مصونیت ندارید ، ما سومین ضربه شما را برای سومین بار می زنیم. دوز سوم برای افراد دارای ایمنی در حال حاضر در دسترس است. اگر مصونیت ندارید ، تزریق سوم مکمل محسوب می شود.

“طبق CDC ، افرادی که نقص متوسط ​​تا شدید سیستم ایمنی بدن دارند ، به ویژه در معرض خطر COVID-19 هستند و ممکن است در مقایسه با افرادی که دریافت نکرده اند ، از سطح حفاظتی مشابه واکسن دو دوز برخوردار نباشند. سرکوب سیستم ایمنی “

آیا این یک تقویت کننده سالانه مانند واکسن آنفولانزا خواهد بود؟

شافنر گفت: “ما هنوز نمی دانیم.” “ما انتظار داریم این مکمل ها ، زیرا سیستم ایمنی بدن شما را در سطح بسیار بالایی تقویت و تقویت می کنند ، محافظت طولانی مدت تری را ارائه می دهند. تا کی؟ خوب ، ما باید ببینیم.”

“به یاد داشته باشید ، ما در حال یادگیری در مورد واکسن های COVID-19 و COVID-19 هستیم ، بنابراین در حال حاضر نمی توانیم پیش بینی کنیم که آیا این مکمل سالانه است یا هر دو سال یا هر سه تا سه سال. ما فقط باید ببینیم. “

آیا باید منتظر عوارض جانبی مشابهی باشم که برای اولین بار واکسن COVID-19 را دریافت کردم؟

با توجه به CDC ، ممکن است عوارض جانبی مشابهی مانند درد بازو ، سرماخوردگی ، بدن درد و سایر علائم شایع را تجربه کنید.

اما Ascher گفت ، مهم است که به خاطر داشته باشیم که واکنش های متفاوتی نسبت به واکسن ها وجود دارد.

او می گوید: “من بیمارانی دارم (و همچنین تجربه شخصی) که بیشترین علائم را ندارند و سایر افرادی که به مدت 24 ساعت احساس سرماخوردگی جزئی می کنند.”

“من انتظار ندارم که عوارض جانبی غیر از دوز قبلی شما وجود داشته باشد. واکسن ها بسیار ایمن تر هستند و مزایای واکسن بیشتر از خطرات عوارض جانبی خفیف است. “

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، می توانید برای اطلاع از به روزرسانی واکسن و تقویت کننده COVID-19 به وب سایت وزارت بهداشت و خدمات انسانی مراجعه کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شما یا ارائه دهنده خدمات درمانی خود تماس بگیرید.

اخبار سلامت WebMD

منبع

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار ، نمایشگاه و کارشناس اصلی پزشکی و مدیریت درد ، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

اریک اشر ، دکتر ، پزشکی خانواده ، بیمارستان Lenox Hill.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پیشگیری و بیماریهای واگیر ، دانشگاه وندربیلت.

FDA

CDC.


21 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *