تسهیل مراسم حج حضرت معصومه سلام الله علیها با فعالیت خودروهای زائران + عکس


وسایل نقلیه حجبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از یک پایگاه خبری، حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها)، ابراهیم صبری، رئیس یگان خدمات سالمندان حرم بانوی کرامت در سخنانی با اشاره به به احداث مسیرهای عابر پیاده در اطراف حرم مطهر بانوی کرامت بر لزوم ارائه بیشترین خدمات امکان پذیر است که بهتر است برای تسهیل در مراسم حج بر سالمندان و معلولان تاکید شود.

وی با اشاره به ادامه فعالیت خودروهای برقی زائران در مسیرهای پیاده اطراف حرم گفت: واحد خدمات رسانی به سالمندان در حرم مطهر کریمه دارای ۱۵ خودروی برقی برای زائران است که خدمات خود را به صورت رایگان به زائران ارائه می کنند. .

مسئول واحد خدمات سالمندان حرم الشریف بنی کرامت با بیان اینکه خودروهای زائران در سه خطه فعال هستند، گفت: جاده شماره یک از دروازه شماره یک حرم الشریف در میدان آستانه تا مسجد امام حسن عسکری (علیه السلام) و دو دستگاه خودرو در این جاده فعال هستند.

وی ادامه داد: جاده شماره دو حد فاصل باب الکوثر و باب الکعبه داخل حرم شریف در خیابان آرام است که یک خودرو در آن سرویس می دهد و جاده شماره سه از چهار خیابان قرآن و عترت تا جاده است. . باب هفدهم حرام الشریف ماشین فعال است.

صبری با بیان اینکه خودروهای زائران از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب در تمامی جاده ها فعال هستند، تصریح کرد: همیشه در هر مسیر یک خودرو در حالت آماده باش وجود دارد به طوری که به خط اضافه می شود. و پس از اتمام شارژ باتری آماده کار است.”

وی بیان کرد: در این بخش سه نفر کارمند رسمی مسئول اکثر امور فنی، حق الزحمه، نگهداری و آموزش رانندگان و ۱۰۰ نفر نیروی افتخاری آموزش دیده هستند که در شیفت های چهار تا هشت ساعته در هفته به صورت دوره ای به زائران خدمت رسانی می کنند. .

انتهای پیام