تشدید حملات صهیونیست ها به کرانه باختری منجر به ظهور گروه های مقاومت جدید شد


به گزارش آکنا. به گزارش گاردین، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی امروز خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: رژیم صهیونیستی به ساکنان بیت المقدس اجازه شرکت در انتخابات را نداد که منجر به تعطیلی مجلس نمایندگان شد. انتخابات نمایندگان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و شورای قانونگذاری.

وی افزود: رژیم صهیونیستی رژیم آپارتاید را در سرزمین فلسطین ایجاد کرد و در راستای تدوین قوانین نژادپرستانه تلاش می کند. سازمان ملل متحد و بالاتر از همه قدرت های تأثیرگذار آن، با اتخاذ سیاست های دوگانه از اسرائیل حمایت می کنند.

عباس افزود: رژیم صهیونیستی در برابر چشم جهانیان نهادهای قانونی مستقل فلسطین را زیر پا می گذارد. این رژیم از زمان تأسیس خود در سال ۱۹۴۸ بیش از ۵۰ جنایت علیه مردم فلسطین مرتکب شده و برخی از آنها را پذیرفته است.

وی ادامه داد: این رژیم در این مدت ۵۲۴ روستا را ویران و ۹۵۰ هزار فلسطینی را آواره کرد. آخرین جنایت این رژیم حمله به غزه بود که منجر به کشته شدن ۶۷ کودک شد. رژیم صهیونیستی باید مسئولیت جنایت علیه مردم فلسطین را بپذیرد.

در همین حال، گاردین در گزارشی از حملات گسترده صهیونیست ها به کرانه باختری در ماه های اخیر نوشت که تقریباً چیزی از خانه ای که ابراهیم النابلسی در آن زندگی می کرد از کتاب شهدای الاقصی در شهر قدیم الاقصی باقی نمانده است. نابلس . از این سیستم RPG برای تخریب درهای فلزی این خانه استفاده کنید. این جوان ۱۸ ساله ملقب به اسد نابلس در ماه اوت به همراه دو نفر دیگر در عملیاتی کشته شدند.

این روزنامه می افزاید که این روند تعهد جوانان فلسطینی را برای مقابله با صهیونیست ها افزایش داده است. به گفته وزارت بهداشت فلسطین، از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۸ فلسطینی کشته شده اند که بیشتر آنها از گروه های مقاومت در کرانه باختری رود اردن بوده اند.

و این روزنامه نوشت: راهبرد رژیم صهیونیستی دو هدف دارد: تضعیف قدرت مقاومت و از بین بردن موقت آن. اما به نظر می رسد این عملیات ها برخلاف انتظار صهیونیست ها نسل جدیدی از نیروهای رزمنده را ایجاد کرده است. اخیرا در چند ماه گذشته دو گروه جدید «براشیم نابلس» و «براشیم توباس» ظاهر شده اند.

همچنین به نظر می رسد که تیپ شهدای الاقصی که با جنبش فتح مرتبط بود و بر اساس توافقنامه ۲۰۰۷ منحل شد و با خلع سلاح نیروهای خود موافقت کرد، اکنون با گروه هایی مانند سرایا القدس که شاخه ای از اسلام گرایان است همکاری می کند. سازمان های. نهضت جهاد.

انتهای پیام