تشکیل قرارگاه عدالت آموزشى در مناطق کم برخوردار هرمزگان


محمد قویدل معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، محمد قویدل، مدیرکل آموزش و پرورش استان، صبح امروز ۱۵ اردیبهشت، در نشستی خبرى، ضمن گرامیداشت هفته معلم به اهم برنامه‌های آموزش و پرورش  در طى این هفته پرداخت و اظهار کرد: در ١٢ اردیبهشت‌ماه برنامه سپاس معلم با حضور استاندار و نمایندگان و صاحبان صنایع و منابع اقتصادى در حاشیه شهر برگزار شد که موجبات دلگرمى و خوشنودى معلمین و دانش‌آموزان این مناطق فراهم شد. دیدار با نماینده ولی‌فقیه در سطح مناطق برگزار و طى چند روز آینده در سراسر استان اجرا خواهد شد.

وى تصریح کرد: امروز ١۵ اردیبهشت غبارروبی گزار شهدا، تجدید میثاق با شهداى فرهنگى و خانواده‌های آن‌ها انجام می‌شود. روز جمعه نیز در میعادگاه نماز جماعت با حضور فرهنگیان و دانش‌آموزان، از دانش‌آموزان برتر و نخبه فرهنگى تجلیل به عمل می‌آید و پیش از نماز جماعت سخنرانى خواهیم داشت.

قویدل معرفى و تجلیل و تقدیر معلمین نمونه و برتر استان و مناطق مختلف آموزشى را ازجمله برنامه‌های روز شنبه برشمرد و گفت: در ادامه تجلیل از تولیدکنندگان محتواى الکترونیکى که در دوران کرونا شاهد تلاش و زحمات تخصصى و فنى آن‌ها بودیم در روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد: در ادامه تجلیل از فداکاری‌های معلمین، همراه  با تهیه گزارش از عملکرد و تلاش آن‌ها در این مناطق را داریم که با وجود کمترین امکانات چرخ آموزش و پرورش را به گردش درآورده‌اند و در دورترین نقاط استان و روستاهاى دورافتاده با روحیه جهادى مشغول فعالیت هستند.

قویدل به برنامه‌های در حال اجرا اشاره کرد و گفت: با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم و دکتر نورى و اهمیت به مقوله آموزش، برنامه‌های راهبردى و استراتژی‌هایی در این خصوص در استان در حال اجرا و پیگیرى است ازجمله؛ توسعه و بسط عدالت آموزشى در سطح استان، ارتقاء معیشت فرهنگیان و برنامه‌های مربوط به امور رفاهى همکاران فرهنگى، توجه به بحث آموزش و پرورش در استان‌ها و مناطق مرزى، جذب سرمایه مردمى با حمایت خیرین در مسیر بسط و گسترش فضاى آموزشى.

وى از تشکیل قرارگاه عدالت آموزشى خبر داد و بیان کرد: شهرستان‌ها و مناطقى از استان را به‌عنوان مناطق هدف شناسایى و مشخص کرده‌ایم که با تأمین و تزریق اعتبارات و امکانات نرم‌افزاری و در جهت بسط عدالت آموزشى و مسائل اجتماعى، فرهنگى و اقتصادى این مناطق اقدامات مؤثری صورت دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اقداماتى که در قالب طرح شهید سلیمانى با جذب سرمایه‌ای بالغ‌بر ٢٠ میلیارد ریال در حال اجراست، بیان کرد: در این طرح که شامل ١٠ سالن ورزشى، ۴٠ زمین چمن مصنوعى و ۶٠ زمین ماسه ساحلى است، با در نظر گرفتن اولویت مدارس دخترانه و مناطق حاشیه شهر و کمتر توسعه یافته انعقاد قرارداد و پروژه‌ها شروع و در حال اجرا است.

وى استان هرمزگان را پیشرو در جذب سرمایه مردمى و خیرین دانست و اظهار کرد: ۵٠ درصد سرمایه از این طریق حاصل شده که مبلغ تأمین اعتبارات ما را به حدود ۴٠٠ میلیارد ریال افزایش خواهد داد.

قویدل با تأکید بر حمایت‌های مالى و معنوى استاندار هرمزگان در قالب برنامه‌های کیفیت‌بخشی ویژه دانش‌آموزان، افزود: طبق برنامه در نظر گرفته شده قریب به ٨٠٠ دانش‌آموز پایه دوازدهم در پایگاه متمرکز مجازى مشغول فعالیت بسته‌های مختلف آموزشى، یادگیرى دروس مختلف، مشاوره، و برگزارى دوره‌های آمادگى براى شرکت در امتحانات نهایى و کنکور هستند و براى اولین بار همین برنامه براى پایه یازدهم با ٨٠٠ دانش‌آموز منتخب در حال اجرا است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن حدود ١٧٠ دانش‌آموز برتر به‌صورت حضورى از آموزش‌های ویژه در جهت کسب رتبه‌های برتر کنکور سراسرى بهره‌مند می‌شوند تا رتبه‌های زیر ۵ هزار را کسب و شاهد رشد و جهش محسوسى در این زمینه باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به ایجاد و احداث ۴ آزمایشگاه مرکزى فیزیک، شیمى،زیست و زمین شناسى، تصریح کرد: با تأمین اعتبارى بالغ‌بر ٢  میلیارد تومان کار ایجاد و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها در حال اتمام است و در سوم خرداد سال جارى شاهد افتتاح آن خواهیم بود. در ادامه برنامه‌های آموزشى نخستین بار پایگاه کیفیت‌بخشی در حوزه المپیادهاى دانش‌آموزى را در ١٣ رشته برگزار کردیم که با ١۴٣ نفر راه‌یافته به مرحله دوم، شاهد رشد ٢٠درصدى در تعداد راه‌یافتگان نسبت سال گذشته بودیم.

وى احداث ١٠ فضاى آموزشى ١٢ کلاسه با اعتبار خیرین و مشارکت آموزش و پرورش که در مرحله کلنگ زنى و در مناطق مختلف ازجمله در شهرک پیامبر اعظم که از کانون‌های بحرانى در زمینه کمبود فضاى آموزشى هست را از برنامه‌های پیش رو  عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از ایجاد هنرستان‌های تخصصى در رشته هاى موردنیاز استان مانند صنایع فولاد،پتروشیمى و پالایشگاه که با تأکید و توجه استاندار در دستور کار قرار دارد خبر داد و گفت: راه‌اندازی هنرستان جوار فولاد و هنرستان جوار پالایشگاه در این راستا پیش‌بینی و تفاهم‌نامه آن امضا شده است که براى اولین بار از مهرماه شاهد راه‌اندازی و جذب دانش‌آموز در آن خواهیم بود.

قویدل تصریح کرد: ١٠ میلیارد تومان اعتبار براى خرید تجهیزات هنرستانى در رشته هاى مختلف در گروه صنعت، خدمات و کشاورزى در نظر گرفته شده است. بازگشایى مدارس پس از توقف طولانى به دلیل شرایط کرونا از سنگین ترین پروژه‌ها در بحث آموزش بود که با وجود چالش هاى فراوان، با کار جهادى و همت همکاران و اعتماد خانواده‌ها از فروردین ماه سال جارى توانستیم مدارس را بازگشایى کنیم و ٩٨ درصد دانش‌آموزان به‌صورت حضورى آموزش خود را ادامه دادند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان پرداختن به حوزه معیشت و امور فرهنگیان در استان را از برنامه‌های اصلى عنوان کرد و گفت: مشکلات درمانگاه شهرستان بندرعباس با پیگیری‌های متعدد در هفته معلم با  جذب اعتبار ۴٠ میلیارد ریالى از شرکت نفت در حال برطرف شدن است. خرید تجهیزات مدرن سونوگرافى و دندانپزشکى و جذب متخصصین برتر و خوشنام ازجمله اقدامات است تا خدمات  شایسته و در خور شأن و جایگاه ٢٨ هزار فرهنگى استان که از مهم‌ترین وظایف ماست، صورت گیرد.

وى اظهار کرد: باشگاه فرهنگیان قشم و بندرعباس در جهت سرویس‌دهی به همکاران گردشگر فرهنگى تجهیز شده اند که یک میلیارد تومان براى خرید تجهیزات  فضاى رفاهى آن هزینه شده است.

قویدل در پایان بیان کرد: از سیاست هاى مهم آموزش و پرورش مدرسه محورى است و ۴٠ میلیارد ریال در اسفند سال گذشته و فروردین ماه سال جارى در خصوص رفع مشکلات مدارس و تهیه اقلام موردنیاز آن‌ها به ویژه در مدارس حاشیه شهر و مناطق کمتر توسعه یافته در نظر گرفته شده و قریب ٢٠ میلیارد ریال خاص هنرستان‌های شبانه‌روزی استان پرداخت شده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر