تشکیل شورای بهسازی در مناطق ۴۰ گانه استان قم


به گزارش ایکنا از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها)، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر گرجی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با حضرت آیت الله العظمی دیدار کرد. سید محمد. السعیدی که صبح امروز مسئولیت آستان حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) را بر عهده داشت، این کار در تالار حرم بانوی کرامت ها انجام شد و از آیت الله السعیدی تشکر کرد. مواضع انقلابی وی در حوزه عفاف، حجاب، ورود زنان به ورزشگاه ها و اغتشاشات اخیر که امر به معروف و نهی از بد مدیریت ها و نهادهای دولتی است.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها باید شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند، تصریح کرد: تا امروز از ۱۲۰ حوزه در استان قم حدود ۴۰ ناحیه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر را ارائه کردند. ممنوع است و حدود ۸۰ اداره همچنان در حال انجام اقدامات هستند و وارد این هیئت نشوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم افزود: در قانون مقرر شده است که رئیس اداره موظف است سازوکار اجرایی مناسبی را برای امر به معروف و نهی از منکر در دفتر خود طراحی و ایجاد کند و ملزومات آن را فراهم کند. اما چون در این زمینه مشکل داریم چون در سال های گذشته انجام نشده است.»

وی گفت: اگر در ادارات در امر به معروف و نهی از منکر جدی باشیم بخشی از مشکلات ما حل می شود.

القرجی با اشاره به فعالیت ستاد امر بمایف و نهی المنکر در اغتشاشات اخیر گفت: در اغتشاشات اخیر هماهنگی بین ستاد عمرو بمایف و نهی المنکر با معاونت سیاسی به طور کامل هماهنگ شد. . در استانداری و نیروی انتظامی جلساتی در ستاد و فعالان برگزار کردیم و از دست اندرکاران دعوت کردیم تا راهکارها و پیشنهادات آنها را بررسی و به نیروهای امنیتی و انتظامی منتقل کنند.

وی افزود: از آنجایی که دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی نیاز به کمک داشتند، دستگاه های مردمی را به آن ها وصل کردیم و گروه هایی از افراد در این زمینه وارد اداره دستگاه های امنیتی شدند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم در ادامه به ضرورت آموزش امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد و ۷۰۰ نفر از بانوان ثبت نام شده را نیز ساماندهی کرده ایم و منتظر برگزاری آن هستیم. کلاس های آموزشی برای آنها

انتهای پیام