تغذیه موقت – رژیم کاهش وزن


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان: چگونه با برنامه ریز وعده غذایی خود وزن کم کنید

سه رکن برای کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و زمانی که می خورید (زمان). اما ما تمایل داریم از شخص سوم غفلت کنیم.

چه سر کار باشیم و چه مهمانی برویم. تأخیر در خوردن غذا بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه موقت چیست؟

تغذیه موقت شامل همگام سازی الگوهای غذا خوردن با ساعت بیولوژیکی شما است. علاوه بر ساعت باروری بدن همچنین ریتم ها و چرخه های متعددی مانند چرخه خواب و بیداری را دنبال می کند. ریتم هورمونی ریتم های انتقال دهنده عصبی و الگوهای خوردن (به احساسی که هنگام کار دارید توجه کنید هر روز میان وعده بخورید؟)

تغذیه موقت توسط دکتر آلن دلابوس ، متخصص تغذیه فرانسوی و پروفسور ژان روبرت راپین در سال 1986 ایجاد شد و ریشه در آیورودا و طب سنتی چینی دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. مفهوم این دارو این است بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه موزون کار می کند. به همین دلیل بدن ما را مجبور می کند که هر روز به طور همزمان غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی بیان می کند که هر اندامی در بدن ما ریتم خاص خود را دارد. (به همین دلیل است که متخصصان طب چینی درمان آن را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند.)

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامتی ما بهتر خواهد شد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان داده است که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که به طور مداوم ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما را درک می کند. این نمونه اولیه همچنین ساعت محیطی در کبد را کنترل می کند. بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها

طبق مطالعه The Big Breakfast ، تغذیه گذرا بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای تغذیه ای را از چنین غذاهایی دریافت کنید. مطالعات همچنین نشان می دهد که صبحانه شما باید سنگین و پر از غذاهای پر انرژی باشد. در حالی که صبحانه شما باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری می گوید شام های سنگین منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به همان شیوه حذف صبحانه می تواند ژن های کنترل کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد. و در نهایت باعث بالا رفتن قند خون بعد از وعده غذایی بعدی می شود.

اگر تصمیم دارید ارزان قیمت شوید و پهنای باند پایینی را به خطر بیندازید. نشان دهید که فقط خودتان را گول زده اید. فاصله بین صبحانه و ناهار و ناهار تا شام باید 4 تا 5 ساعت باشد ، اما فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی در معرض افزایش وزن و سندرم متابولیک هستند. (چرخه خواب/بیداری و چرخه غذا خوردن/ناشتا)

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

خوردن طولانی مدت اثرات مفید زیادی بر بدن دارد ، مانند:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

حداکثر فواید مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول کنترل شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

کاهش خطر ابتلا به دیابت

افزایش ایمنی

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *