تفکر بسیجی باید در سراسر جغرافیای اسلامی ایران گسترش یابد


حجت الاسلام والمسلمین احمد معرفتی ولایت آستان قدس رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مرفی که همزمان با هفته بزرگداشت بسیج مستضعفین، تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده گرفت، در دیدار با سران سازمان بسیج مستضعفین. ادارات و نواحی مقاومت بسیج مشهد الرضا (علیه السلام) که «بسیج» را یکی از سوغات گرانبها می داند، امام راحل رضی الله عنه آنها را برشمرد و فرمود: «بسیج مظلوم». در ابتدای شکل گیری خود که برای اولین بار در دوران دفاع مقدس و مبارزه با متجاوزین ظاهر شد.

با تأکید بر اینکه «بسیج» متعلق به طبقه و گروه خاصی نیست، بلکه نوعی تفکر، فرهنگ و اندیشه است که برخاسته از اسلام ناب محمدی و ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) است. و افزود: بسیج یعنی ایثار و تلاش، اخلاص و خدمت… فداکاری به مردم… ایثار برای نظام، انقلاب، مردم و ولایت است.

معرفتی مقام معظم رهبری را پشتیبان سرسخت تفکر و فرهنگ بسیجی معرفی کرد و ادامه داد: رهبر انقلاب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و پایان جنگ تحمیلی، با تمام هوشمندی و گام های خود از بسیج حمایت کردند و فکر نکردند. در مورد بسیج به عنوان نهادی مؤثر برای جنگ سخت، حتی این فرهنگ و نهاد را گسترش دادند که امروز شاهد جلوه های ارزشمند تفکر بسیجی در عرصه تولید، علم، دانش و سایر عرصه ها هستیم.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه باید نعمت امنیت را شکر کرد، گفت: کسانی که برای امنیت در جامعه دینی تلاش، تلاش و فداکاری می کنند دست خداست و در واقع تامین امنیت از طریق بسیج و امنیت است. نیروها گسترش آن امنیتی است که خداوند متعال خواسته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با پرهیز از اتفاقات جاری در کشور، با اشاره به اینکه در طول ۴۳ سال عمر انقلاب اسلامی شاهد نزاع ها و حوادث بسیاری از جمله حمله مسلحانه منافقین به مردم بودیم، خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار نفر شهید شدند و افزود: نزاع اخیر که تحت عنوان «زن، زندگی، آزادی» صورت گرفت، از نظر عملیات میدانی و طراحی پشت صحنه در طول تاریخ انقلاب بی سابقه و کم سابقه بود.

و مروی ادامه داد: در فتنه اخیر شاهد اغتشاشاتی بودیم که افراد غیرمسلح بسیجی و امنیتی به دست اغتشاشگران با سلاح گرم و سرد به هلاکت رسیدند و اغتشاشگران به قصد کشتار وارد میدان شدند تا اقدام به راه اندازی کنند. جنگ داخلی علاوه بر ایجاد وحشت.

و عاملان فتنه اخیر در کشور را سرویس های اطلاعاتی انگلیس، آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود معرفی کرد و تصریح کرد: محور اصلی طراحی عملیات تروریستی در این فتنه توسط اطلاعات انگلیس انجام شد.

تولیت آستان قدس رضوی با تشریح اهداف دشمنان در برنامه ریزی و حمایت از اغتشاشگران، گفت: نقشه عوامل این فتنه این بود که با ایجاد اغتشاش در کشور و تشویق و تحریک نارضایتی ها به پیوستن، هسته های آشوب را فعال کنند. این سلول ها مردم در مقابل حکومت بایستند تا نظام و انقلاب به فرض خودشان آسیب ببینند که خوشبختانه مردم کشورمان با آن همراهی نکردند اما در مرحله دوم پروژه جنگ داخلی رفتند تا بخشی را تقسیم کنند. کشور و تصرف قدرت و کاهش دولت

معروفی بیان کرد: مردم ممکن است از شرایط کنونی ناراضی باشند، اما در کنار انقلاب و اسلام و ولایت خود ایستاده اند که حضور شگفت انگیز مردم در تشییع شهدای مدافع امنیت وطن و وفاداری به آن را نشان داد. ملت. سیستم.

یادآور می شود: دشمنان نادان و حماقت هستند و بدون تحلیل درست از واقعیت جامعه و کشورمان به دنبال قطع شجره پرتوان انقلاب اسلامی هستند که با خون بهترین فرزندان اسلام سیراب شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه ایمان و ایمان به یاری خداوند داریم، گفت: همه نقشه ها و توطئه هایی که دشمنان و استکبار جهانی برای نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و در کشورمان اجرا می کنند، آزمون و امتحان است. بدون شک نظام مقدس ما این حوادث با سربلندی بیرون خواهد آمد و روز به روز قوی تر و قوی تر و سربلندتر خواهد شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تجلیل از بسیجیان مدافع امنیت حرم امام رضا(ع) و حرم مطهر بر ضرورت جهاد تفسیر تاکید کرد و گفت: انجام جهاد. تبیین در سطح جامعه برای روشن شدن حقایق و معرفی دستاوردهای کشورمان و انشالله در آینده شاهد حادثه ای مانند فتنه گذشته در کشورمان نباشیم.

مروی تاکید کرد: بسیج و مساجد در شرایط کرونا بسیار خوش درخشیدند، بنابراین هیچگاه به عنوان پشتوانه فعالیت خود را در عرصه های اجتماعی متوقف نکنید و با تمام وجود برای پیشرفت کشور در عرصه های مختلف تلاش کنید و از خدمت به مردم غافل نشوید. مردم.”

انتهای نامه