تلاش دولت در جهت ایجاد تحول اساسی در اقتصاد است


محسن ربانی‌زاده، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محسن ربانی‌زاده، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سخنگوی ستاد اقتصادی فارس امروز، ۲۰ اردیبهشت در نشست ستاد عادلانه کردن یارانه‌ها در استانداری فارس به تصمیم جدید دولت مبنی بر پرداخت یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: با این اقدام تحولی اساسی در اقتصاد ایجاد می‌شود و با اجرای آن که اخیرا رئیس جمهور دستور آن را داده است، عادلانه کردن یارانه‌ها و مدیریت عمومی اقتصاد در مرحله تولید و توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: تصمیم اینکه یارانه‌ها به جای اینکه به واسطه‌ها داده شود، مستقیم به خود مردم پرداخت شود، سبب حذف رانت و فساد خواهد شد و با این اقدام افرادی که دنبال سوداگری بودند کارشان تعطیل و تولیدکنندگان واقعی با یارانه‌ای که در اختیارشان قرار داده می‌شود می‌توانند نقش ساماندهی اقتصادی را ایفا کنند.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس تصریح کرد: به دهک اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و از سوم تا هشتم ۳۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود.

ربانی‌زاده در ادامه با اشاره به وضعیت بازار گفت: بدترین احتکار، احتکار خانگی است و منابع به خوبی مدیریت شده است و این وعده را به مردم می‌دهیم که پس از اجرای طرح مردمی کردن یارانه‌ها و توزیع عادلانه آن، کمبودی در بازار نداشته باشیم.

وی بیان کرد: بهترین نظارت، نظارت مردمی است و نباید اجازه داد افراد سودجو از موقعیت‌ها سوءاستفاده کنند، زیرا این افراد دشمن اقتصاد و دشمن مردم هستند.

ربانی‌زاده ادامه داد: از هفته قبل ستاد تنظیم بازار استان تشکیل شده و تمهیدات لازم و پشتیبانی‌های متعددی برای تولیدکنندگان همگام با اجرای طرح‌های جدید اقتصادی کشور در نظر گرفته شده است که با مشکل نقدینگی مواجه نشوند و بتوانند زنجیره تامین، تولید و عرضه را به خوبی انجام دهند.

وی بیان کرد: طرح بزرگ این چنینی، ممکن است مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد، با صبوری مردم و همراهی آن‌ها در کنار پیگیری مسئولان، این مشکلات بر طرف می‌شود و هم استانی‌ها نیز برای پیگیری مشکلات احتمالی در توزیع عادلانه یارانه‌ها یا در اعتراض به یارانه اختصاص یافته می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

سخنگوی ستاد مردمی یارانه در استان فارس با اشاره به اینکه برایند این طرح مثبت است و از نظر اقتصاددانان، این تحول اقتصادی تحول ارزشمندی است، گفت: چنانچه لازم باشد این تصمیم با هدف برطرف کردن کاستی‌های اجتماعی بازنگری، بررسی و عارضه‌یابی و اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف طرح انجام می‌شود و جای نگرانی نیست.

ربانی‌زاده به موضوع نظارت‌ها و تشدید آن نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس ساختار و نظام نظارتی دولت، دستگاه‌های متولی مانند سازمان صمت و جهاد کشاورزی وظایف نظارتی دارند و از دیروز هزینه تخلف تا ۲۵ برابر افزایش یافته است و با گران فروشان و احتکارکنندگان به صورت جدی برخورد می‌شود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر