تمدید مجوز موسسات قرآنی در گرو ایفای نقش در ترویج سبک زندگی قرآنی است.


حجت الاسلام حسن گان، مدیر کل تبلیغات فارس اسلامیحجت الاسلام حسن قانی مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری اسلام آباد از فارس، در پاسخ به اینکه برنامه و رویکرد این سازمان در استفاده از توانمندی های فرهنگی مؤسسات قرآنی چیست، گفت: در یک فرهنگی بحث و فعالیت اجتماعی مؤسسات قرآنی به عنوان مؤسسات فرهنگی در سطح محله به دنبال ایجاد فضای توانمندسازی و نگاه فرهنگی در مؤسسات قرآنی هستیم.

وی افزود: در همین راستا درخواست کردیم که تمدید مجوز موسسات قرآنی منوط به ایفای نقش در ترویج سبک زندگی قرآنی باشد و برای این منظور نشانه هایی را شناسایی کردیم که اگر موسسات به این شاخص ها پایبند نباشند و رعایت نکنند. با رسیدن به این سطح از آمار، مجوز آنها بررسی و قرار می گیرد، بنابراین این یک نکته قانونی و اجباری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در پاسخ به اینکه آیا حمایتی از سوی نهادها در این زمینه صورت می گیرد، گفت: تلاش کرده ایم از این اقدامات حمایت های قانونی و معنوی داشته باشیم. هنگام بحث در مورد حمایت مالی، برنامه هایی که توسط مؤسسات انجام می شود و با پوشش محله هماهنگ است، در نظر گرفته می شود.

گان افزود: در بحث فعالیت مؤسسات الگویی به نام خانواده قرآنی داریم و تأکید کردیم که مخاطب مؤسسات قرآنی خانواده قرآنی است و هدف آنها تشکیل خانواده قرآنی است. . یعنی اگر فرد فعالی بخواهد با حضور در مؤسسات هر نوع تجربه قرآنی را بیاموزد، باید آن را به گونه ای مدیریت کند که وقتی وارد محیط خانواده می شود، محیط خانواده را تحت تأثیر همان ها قرار دهد. توانایی که به او داده شد بنابراین تشکیل خانواده قرآنی راهکار ما برای ایجاد نقش میدانی بیشتر برای مؤسسات قرآنی است.

وی در پاسخ به اینکه اکثر افرادی که وارد مؤسسات قرآنی می شوند سابقه ورود دارند، چه برنامه ای برای دیگران دارید؟ مسایل دیگر را مستقیماً در مقابل سوره قرآن ایجاد کرده یا دنبال کنید، بنابراین گام به گام فضای آن را که از فازهای مختلفی تشکیل شده است شناسایی کرده ایم و این فازها عناصری هستند که در شهر و همچنین در از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و رسانه‌های ماهواره‌ای استفاده می‌شود و در آن‌ها از آموزه‌های قرآنی به صورت نامشخص استفاده می‌کنیم تا در ابتدا یک همسانی اولیه ایجاد کنیم و آنها را با زیبایی، مفاهیم و مفاهیم قرآن آشنا کنیم. و این همسان سازی صورت می گیرد سپس در قالب برنامه های آموزشی و تربیتی می توانیم فضای خانوادگی قرآنی را ایجاد کنیم.

گان افزود: در حال مذاکره مستمر با مجموعه فرهنگی شهرداری هستیم تا المان ها و پیام های قرآنی در سطح شهر شیراز به ویژه در نقاط پرتردد مانند راهروها، فرودگاه ها، ایستگاه ها و متروها به صورت ویژه توسعه یابد. حمل و نقل شهری را دنبال می کنیم.

و مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: علاوه بر این جلسات، میزهای گفتگو و یا برنامه هایی که در رسانه تولید می شود برگزار می کنیم تا بتوانیم معارف قرآنی را گسترش دهیم. اگر چنین کارهایی انجام دهیم نیازی به خواندن آیه برای مخاطب نخواهد بود، بلکه آموزش آن به صورت هنرمندانه به آنها منتقل می شود.

انتهای پیام