توانایی مساجد در مقابله با جنگ نرم یک ضرورت است


نشست مشترک معاون رئیس جمهور، اهالی مدرسه و مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قمبه گزارش ایکنا از قم، نشست مشترک نایب رئیس کانون، اهالی جامعه مدارس و مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم در خصوص ضرورت و بررسی وضعیت مساجد در استان. (تشخیص و رفع مشکلات و ارائه راهکارها) با هدف ترویج فعالیت ها، ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و مقابله با جنگ نرم دشمن که در روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۴۰۱ شمسی برگزار شد.

در این دیدار آیت الله محمدرضا آشتیانی، نایب رئیس مجمع حوزه و مردم قم، ظرفیت مساجد و ائمه نمازگزاران را فرصتی بی نظیر برای تقویت بنیان های دینی و اخلاقی مردم استان دانست و با اشاره به وی با اشاره به مشکلات و موانع موجود در مدیریت مساجد، ضمن قدردانی از تلاش های اداره کل تبلیغات اسلامی استان، بر رفع موانع بر سر راه برنامه های فرهنگی و تبلیغی مساجد و هماهنگی تاکید کرد. از مساجد بخصوص ائمه نمازگزاران هیئت امنا و بسیج.

در ادامه برهان اسلام و مسلمین مرتضی شعبان زاده مدیر اداره کل تبلیغات اسلامی قم به تشریح وضعیت مساجد، موانع و مشکلات موجود و همچنین اقدامات انجام شده توسط اداره کل تبلیغات اسلامی پرداخت. در قم تبلیغات اسلامی برای کاهش مشکلات، ارتقای سطح فعالیت فرهنگی و اجتماعی مساجد، نوسازی شبکه امامت و هماهنگی ارکان و فعالان در مساجد را از اهداف اصلی این مدیریت دولتی برشمردند.

وی با اشاره به برنامه معاونت امام و اعزام اساتید مترجمی به مساجد، افزود: این گونه حرکت ها موجب جذب روشنفکران و جوانان به مساجد و در نتیجه تقویت بنیان های دینی و اخلاقی جامعه می شود.

در پایان این جلسه مقرر شد سازوکارهای تجدید شبکه امامت در مساجد در کارگروه تخصصی متشکل از کارشناسان معاونت ریاست دانشگاه، مردم و اداره کل تبلیغات اسلامی استان مورد بحث و بررسی قرار گیرد. امارات متحده عربی. قطع شود و سپس باید برای اجرای آن تصمیم گیری شود.

انتهای نامه