توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی بین سیل زدگان یزد


سردار حسین از کمالی فرمانده لشکر یزد عیادت کردبه گزارش ایکنا از یزد، توزیع بسته های معیشتی بین سیل زدگان استان یزد از ۲۱ مردادماه با حضور سردار زری کمالی فرمانده سپاه غدیر استان یزد در حسینیه ظهیر الله یزد آغاز شد.

سردار حسین زری کمالی فرمانده سپاه غدیر استان یزد از توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی بین سیل زدگان استان خبر داد و گفت: این برنامه در قالب مرحله ۲۶ رزمایش امدادرسانی صادقانه به استان انجام می شود. محوریت کمک به آسیب دیدگان سیل گذشته است و در آستانه شهادت امام حسین (ع) اجرا شد.

وی ادامه داد: البته ۲۰ هزار بسته دیگر نیز تا اربعین حسینی تهیه و بین سیل زدگان و نیازمندان توزیع می شود.

فرمانده سپاه غدیر استان یزد در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: پس از وقوع سیل همه نیروهای سپاه و بسیج از ابتدا در صحنه ها حضور داشتند و بنا به نیاز در وهله اول موضوع اطلاع رسانی به مردم و هشدار نسبت به تخلیه منازل در شهرها و مرکز استان به ویژه در مناطقی مانند بافت های تاریخی در حال تخریب.

زری کمالی افزود: پس از آن موضوع ساماندهی بسیج در مناطق مختلف برای تخلیه آب از مناطق و اثاث کشی در دستور کار قرار گرفت و نیروهای بسیج و گروه های جهادی به شستشوی منازل و اثاثیه خود ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه در مرکز استان کارگاه هایی برای تعمیر تجهیزات آسیب دیده به صورت رایگان ایجاد شده است، همکاری سپاه پاسداران و نیروهای بسیج با شهرداری را برای تسریع در تخلیه منازل تخریب شده تشریح کرد.

انتهای پیام