توقف گرانی‌های بی‌منطق توقع جدی مردم از دولت است


حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم خداپرست، امام‌جمعه شریف‌آباد پاکدشتبه گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم خداپرست، امام‌جمعه شریف‌آباد پاکدشت، ۱۶ اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه این منطقه گفت: برای مجرمان و گنهکاران، قیامت صحنه رو‌به‌رو شدن با رسوایى و عذاب است؛ و گرفتگی و عبوس بودن صورت‌های آنها حکایت از نومیدى و ترس از عذاب الهی است.

امام‌جمعه شریف‌آباد با اشاره به فرارسیدن سالروز تخریب بقیع، بیان کرد: تخریب بقیع سند مظلومیت شیعه است. بقیع مهمترین قبرستان مسلمانان در مدینه و محل دفن چهار تن از امامان معصوم و بسیاری از صحابه و تابعین است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به گرانی‌های اخیر در کشور، گفت: یکی از علل گرانی‌های اخیر ریشه در سیاست غلط گذشته یعنی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی است که باعث شد میلیاردها دلار یارانه مردم، به جیب دلالان و واسطه‌گران سودجو سرازیر شود.

خداپرست اظهار کرد: القای احساس بن‌بست و روحیه ناامیدی، گناه نابخشودنی است؛ در کنار سختی معیشت و اقتصاد باید توفیقاتی از قبیل امنیت پایدار، پیشرفت‌های علمی، خنثی‌سازی تحریم‌ها، حل مشکل کرونا، مدیریت و مهار استقراض از بانک مرکزی، رویکرد به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های درونی کشور را نیز ببینیم.

وی با بیان اینکه توقع جدی و فوری مردم از دولت محترم، توقف گرانی‌های بی‌‌منطق و لجام گسیخته، کوتاه کردن دست سودجویان و دلالان فاسد و اخلال‌گران اقتصادی است، ادامه داد: علی‌رغم تلاش‌های زیاد دولت دو نکته باعث این گرانی‌های افسارگسیخته است؛ اول اینکه ضعف مدیریت و عدم اشراف مسئولان جدید بر کار به‌دلیل نوعا بی‌تجربگی و دوم ضعف بازرسی‌ها و نظارت‌هاست.

امام‌جمعه شریف‌آباد در پایان گفت: قوه قضاییه با همراهی دولت محترم و حضور در میدان مبارزه با فساد را پررنگ‌تر کند و قاطعانه و مؤثر با زیاده‌‌خواهان و اخلال‌گران اقتصادی، برخورد کنند.

امیرمحسن سلطان‌احمدی

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر