تولید آنتی بادی کرونا از تخم مرغ


محققان دانشگاه کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که موفق به تولید آنتی بادی علیه پروتئین ویروس کرونا SARS-Cov2 از تخم مرغ شده اند. بر اساس نتایج این تحقیق که اخیراً در مجله Viruses منتشر شده است، می توان از این آنتی بادی ها برای درمان یا کمک به جلوگیری از گسترش کووید-۱۹ استفاده کرد.

به گزارش یورونیوز. رودریگو گالاردو، استاد دانشکده پزشکی دیویس دانشگاه کالیفرنیا، بر این باور است که پرندگان از نظر تولید سریع و ارزان بسیاری از آنتی بادی ها گزینه خوبی هستند. مزیت این است که امکان تولید آنتی بادی های متعدد در پرندگان وجود دارد و علاوه بر هزینه کم این کار در جوجه ها، امکان به روز رسانی آنتی بادی ها و ایجاد حداکثر ایمنی برای مرغ وجود دارد که امکان محافظت را نیز فراهم می کند. در برابر سویه‌های موجود.»

پرندگان به طور کلی آنتی بادی های ایمونوگلوبولین IgG (IgY) تولید می کنند که در سیستم ایمنی و دفاعی بدن فعال هستند. شباهت زیاد آن به ایمونوگلوبولین G (IgG) باعث می شود پس از تزریق به بدن انسان، احتمال بروز واکنش های آلرژیک یا واکنش های شدید کمتر شود. ایمونوگلوبولین های IgG در پلاسما و تخم پرندگان یافت می شود و از آنجایی که هر مرغ به طور متوسط ​​۳۰۰ تخم در سال می گذارد، امکان جمع آوری مقدار زیادی آنتی بادی وجود دارد.

پیش از این محققان و دانشجویان دانشگاه استنفورد موفق به تولید قطره بینی مفید و مقرون به صرفه با استفاده از تخم مرغ و برخی وسایل خانگی برای جلوگیری از انتشار برخی ویروس ها از جمله کرونا شده بودند.