ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات مناظره قهرمانی کشور در البرز آغاز شد


مسابقه ملی مناظره دانشجویی

به گزارش ایکنا از البرز، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی البرز، سعید قاسمی الجردی، معاون فرهنگی دانشگاه البرز با بیان اینکه مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایرانی (خواجه نصیرالدین طوسی) به همت معاونت فرهنگی دانشگاه البرز برگزار می شود، گفت: سازمان دانش آموزی. مرکز ملی گفت وگو، مناظره و آزاداندیشی جهاد دانشگاهی با همکاری معاونت های فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی در دانشگاه های دولتی برگزار می شود.

وی افزود: هدف از برگزاری مسابقات مناظره دانش آموزی، تحریک تحقیق و پرسش، توسعه فرهنگ نقد و گفتگو و ارتقای مهارت بیان و گفتار دانش آموزان است.

قاسمی گریدی یکی از اهداف برگزاری این مسابقات را نقد خلاق، علمی و منطقی عنوان کرد که منجر به گسترش فرهنگ گفتگو و تبادل نظر سازنده و موثر در جامعه به ویژه دانش آموزان می شود و این نقش مهم و حیاتی انسان را بپذیرید. سرمایه برآمده از دانشگاه

معاون جهاد دانشگاهی فرهنگیان البرز افزود: جهاد دانشگاهی به دنبال ایجاد این باور در بین دانشگاهیان است که توانایی تحمل مسئولیت های بزرگ جامعه را دارند. تجربه ۱۰ دوره برگزاری این مسابقات در سطح دانشگاه های دولتی نشان داد که دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات که در قالب تیمی به مراحل پایانی راه پیدا می کنند افرادی هستند که آماده پذیرش نقش ها و مسئولیت های اجتماعی قابل توجه در جامعه هستند. .

قاسمی الجردی یادآور شد: فراخوان مرحله استانی مسابقات کشوری مناظره دانشجویی از ۷ شهریورماه در دانشگاه های استان البرز آغاز شد و دانشجویان تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام کنند.

وی بیان کرد: این مسابقات به صورت گروهی برگزار می شود و هر گروه متشکل از چهار دانش آموز است که اعضای آن ملزم به تحقیق در موضوع مسائل و پدیده های جامعه هستند.

این مسئول تصریح کرد: هر مسابقه سه داور از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارد که بر اساس آیین نامه داوری و در قالب فرم های ثبت نام به داوری خواهند پرداخت. مسابقات در هر مرحله به صورت حذفی برگزار می شود و این روش تا رسیدن دو گروه به مرحله نهایی ادامه دارد. در نهایت گروه های بزرگ برای این مسابقات به مرحله منطقه ای و سپس به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات برای هفتمین سال متوالی توسط معاونت جهاد دانشگاهی فرهنگیان در استانداری البرز در دانشگاه های این استان برگزار می شود، افزود: علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام با شماره تلفن های ۰۲۶۳۴۵۰۵۱۵۱ و ۰۹۳۸۸۱۲۴۰۲۸ تماس بگیرند. کسب اطلاعات بیشتر

انتهای پیام