جراحی لاغری (بای پس ، بالون و بای پس معده مری) چه عوارضی دارد؟


عوارض جراحی لاغری (بای پس ، بالون و مری) چیست؟

جراحی کاهش وزن ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نباشد. تکنیک های کاهش معده یا بازوبندها برای کوچکتر شدن شکم. انقباضات معده باعث می شود فرد سریعتر احساس سیری کند و اشتهای کمتری داشته باشد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون توجه دقیق انجام شود. بنابراین ، هنگام انجام عمل جراحی ، فرد باید درک درستی از آنچه قرار است رخ دهد ، مانند خطرات احتمالی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که بعد از عمل جراحی ، شما باید تغییراتی درازمدت در شیوه زندگی و عادات غذایی خود ایجاد کنید. امروزه روش های بدون جراحی و کم خطر برای کاهش وزن و داشتن فرم مناسب بدون عوارض جانبی و محدودیت ها وجود دارد. عمل جراحي

کاهش وزن در افرادی انجام می شود که بیش از 100 پوند وزن دارند ، شاخص توده بدنی آنها (BMI) 40 یا بیشتر است و از روش هایی مانند رژیم غذایی موفق هستند. ورزش ، دارو یا سایر روشهای غیر جراحی با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که باید انجام دهید با رژیم غذایی و شیوه زندگی خود بعداً مشورت کنید. همه گزینه های موجود را با خود و پزشک خود بررسی کنید.

انواع جراحی های لاغری برای کاهش وزن استفاده می شود


بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار ، پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را انتخاب می کند. انواع روشهای کاهش وزن به شرح زیر است:

حلقه شکم کار می کند

حلقه شکم کار می کند

امروزه فشرده سازی شکم رایج ترین روش برای کاهش وزن است. در این مدت ، حلقه ای در بالای شکم قرار می گیرد که معده را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی مردم غذا می خورند این غذا از مری وارد شکم بالای حلقه می شود. این به این دلیل است که این قسمت از اندازه شکم قبلی کوچکتر است. بنابراین مردم غذای کمتری می خورند و سریعتر از قبل احساس سیری می کنند. پس از خوردن غذا ، غذا از بالا به پایین حلقه وارد قسمت تحتانی معده می شود و هضم می شود.

حلقه معده طوری طراحی شده است که بعد از عمل مجدداً قرار گیرد. تا بتواند مقدار غذایی را که بیمار می تواند بخورد تنظیم کند. برای اعمال این تغییر حلقه شکم به یک بند مخصوص زیر پوست متصل می شود. و تنظیمات از طریق این پورت انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی اوقات حلقه شکم ممکن است لغزش کرده و از جای خود خارج شود. یا ممکن است دچار خوردگی شده و عملکرد خود را از دست بدهد. در این صورت باید تعویض شود

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، معده به دو قسمت تقسیم می شود. این باعث ایجاد یک کیسه کوچک (وصله) در قسمت فوقانی معده می شود. سپس قسمت فوقانی روده کوچک به این معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، اگر بیوپسی در این قسمت از روده انجام شود کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود.همچنین به دلیل اینکه چرک تازه تشکیل شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است. مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

آستین معده

آستین معده

بین غلاف معده یک طرف معده برداشته می شود. این قسمت دارای یک لایه معده کوچکتر است که شبیه یک لوله باریک است. این لوله به قسمت فوقانی مری و در پایین به ابتدای روده متصل می شود.به این ترتیب اندازه معده کوچکتر است و بیمار می تواند کمی غذا بخورد و بعد از غذا احساس سیری و سیری طولانی تری داشته باشد. آستین معده در مقایسه با سایر جراحی ها از تاثیر کمتری برخوردار است. این به دلیل کاهش وزن است که فرد پس از جراحی به دست می آورد.

بادکنک معده

بادکنک معده

نوع خاصی از تلسکوپ به نام آندوسکوپ از طریق دهان و در نهایت به معده وارد مری می شود. با قرار دادن بالون سیلیکون در معده بیمار. بادکنک با مایع پر می شود و فضای معده را اشغال می کند. با یک بادکنک در معده بیماران سریعتر احساس سیری می کنند و کمتر غذا می خورند. استفاده از این روش فقط در کوتاه مدت مثر است. این به این دلیل است که بادکنک باید تا 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف پانکراس

انحراف پانکراس

در حین عمل جراحی بیشتر معده برداشته می شود. فقط یک کیسه کوچک باقی مانده است. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود ، در این هنگام بخش قابل توجهی از روده کوچک به همراه مجرای صفراوی و مجرای لوزالمعده از دستگاه گوارش عبور کرده و خارج می شود. (معمولاً آنزیمهای صفراوی و پانکراس را برای هضم به قسمت فوقانی روده کوچک می ریزند) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرد. یکی از معایب این روش این است که می تواند باعث نفخ و بوی نامطبوع مدفوع شود. انحراف پانکراس یک عمل پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیماران بعد از عمل چیست؟


رعایت توصیه های پزشک در مورد رژیم غذایی و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی برای کاهش وزن بیماران مجبور بودند عادات غذایی خود را تغییر داده و غذای کمتری قبل از عمل بخورند. به بیماران توصیه می شود که در هفته اول بعد از عمل چه بخورند.در ابتدا رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های سبک باشد. بیمار به تدریج این کار را انجام می دهد غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ ، ماکارونی ، ماست و غیره و در نهایت غذاهای جامد بخورید. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

این به این دلیل است که بیمار نمی تواند برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را پس از عمل جذب کند. بنابراین او باید تا پایان عمر تحت نظر پزشک از مکمل ها استفاده کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک میزان مکمل مصرفی یک بیمار را بر اساس نتایج آزمایش تعیین می کند. برای برخی از افراد ، تهیه تغییر شیوه زندگی و رژیم غذایی لازم پس از جراحی

خطرات جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی بی خطر وجود ندارد. و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از بیماران در حین عمل جراحی فوت کنند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد. این خطر با توجه به سن ، جنسیت و شاخص توده بدن متفاوت است ، علاوه بر این ، برای برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن آنها کمک نکند.

چندین نوع خطر مشترک در ارتباط با هر نوع عمل کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد. و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. هنوز خطر کوچکی برای ایجاد لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا در ورید (ترومبوز ورید عمقی) وجود دارد و به احتمال زیاد پزشک برای کاهش این خطر دارو تجویز می کند. در برخی از افراد ، کاهش وزن ممکن است بعد از عمل رخ دهد. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها ایجاد شود. یا جایی که زخم روی پوست بعد از جراحی وجود دارد

اگر بیمار بعد از جراحی وزن زیادی از دست بدهد مقدار زیادی از پوست اضافی باقی می ماند. که چندان جذاب نیست و لباس برای شخص مناسب نیست. برای حل این مشکل سایر جراحی ها قابل انجام است. این ممکن است همیشه ممکن نباشد. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع عمل جراحی ، ممکن است فرد در معرض خطر یا عوارض دیگر باشد.

راه دیگر کاهش وزن چیست؟


این به این دلیل است که لاغری عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بیماران دارد. بسیاری از پزشکان روش های لاغری بدون جراحی را توصیه می کنند. روشهای کم خطر و ایمن مانند لیپوماتیکاین کرایولیپولیزاین RFاین آشپز و تجزیه چربی که آثار فوری و پایداری خواهد داشت

“کپی تنها با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *