جزئیات تخریب خانه معلم در رفسنجان. حالا باید در واگن بنشینیم! | واکنش شهرداری رفسنجان – پایگاه خبری تحلیلی یوفگ


به گزارش همشهری آنلاین، روز گذشته کلیپی از یک معلم ساکن رفسنجان در فضای مجازی منتشر شد. معلم که روی گاری پوشیده از خاک نشسته بود، اصرار داشت که «نیروهای شهرداری خانه‌شان را روی سرشان خراب کردند».

این معلم فریاد می زد که پس از ۳۰ سال تدریس و تربیت نسل های مختلف در این کشور، باید روی گاری بنشیند و علت آوارگی خود را به ویژه در شرایطی که مادرش معلول است و نیازمند مسکن آبرومند است، از مسئولان انتقاد کند. بودن .

این معلم تایید کرد: فوق لیسانس دارد و اکنون با وجود تمام تلاش های آموزش و پرورش در کشور باید آواره شود.

سیدعباس حسینی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رفسنجان در تشریح علت جابجایی این بنای تاریخی گفت: منزل این معلم و چهار همسایه دیگر در بزرگراهی بوده که شمال رفسنجان را از بن بست خارج کرده و به سمت غرب شهر و متصل شد و تاثیر بسزایی در کاهش بار ترافیکی شهر داشت. شروع این پروژه به ۲۵ سال گذشته برمی گردد و در هر دوره مدیریت شهری در این سال ها قسمت هایی از این بزرگراه ساخته و ساخته شد، بزرگراه های حاشیه بزرگراه با قیمت فعلی از مالکان خریداری شد.

بر این اساس به دستور دادستان شهرستان و با نظارت نیروی انتظامی، شهرداری پس از دو سال پرداخت هزینه منازل و تذکرات مکرر مبنی بر تخلیه منازل، اقدام به تخریب منازل این پنج مالک شد.

روابط عمومی شهرداری رفسنجان گفت: این پنج مالک با توجه به اینکه این منازل توسط شهرداری خریداری شده است، حکم قضایی را اجرا نکرده و پس از دریافت وجه منازل خود را تخلیه نکرده اند، بنابراین ملک بیت المال و شهرداری محسوب می شود. آنها را برای این سال ها اجاره کنید، اما شهرداری قصد این کار را ندارد.

وی ادامه داد: در تمام این سال‌ها در حالی که خانه‌هایشان خریداری شد و مجبور به تخلیه شدند و نشدند، در معرض اعتصابات غیر مسالمت آمیز قرار گرفتند و ورودی ساختمان شهرداری رفسنجان را تخریب کردند.