جزئیات سال تحصیلی جدید در مدرسه شرمحال بختیاری


علی اکبر آقابابایی نایب رئیس مدرسه برادران شهرمحال و بختیاری

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر آقابابایی، نایب رئیس مدرسه برادران شرمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار ایکنا با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه از دوازدهم شهریور ماه، گفت: با تاکید بر اینکه تمرینات در تمامی رشته ها و مقاطع به صورت ۱۰۰ درصدی به صورت حضوری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: مراحل ثبت نام و جذب دانشجو و کمیته پذیرش همچنان در حال انجام است، بنابراین نمی توان آمار خاصی را اعلام کرد. برای دانشجویان جدیدالورود در حال حاضر بیش از ۷۵۰ دانش آموز در ۱۰ مدرسه و یک مرکز تخصصی در حفظ سطوح مختلف تا مقطع چهارم مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: با توجه به دوری طلاب و مبلغان از مرکز شهرستان و عدم امکان برگزاری درس خارج برای طلاب و مبلغان مستقر در شهرهایی مانند لردگان یا بروژ، از سال تحصیلی جاری کلاس های تقریبا خارجی نیز برای علاقه مندان برگزار می شود. در مناطق دور افتاده نیز قابل استفاده است.

آقا بابایی گفت: از امسال مبحث فقه مقارن به درس خارج اضافه شد که به مباحث جدید فقهی در موضوعات مختلف تاثیرگذار بر جامعه مانند بورس، ارز و غیره می پردازد.

قائم مقام دانشکده برادران تصریح کرد: امسال در رشته های ارشاد اسلامی، شرعی و فقهی دانشجو پذیرفته شدند و در تلاش هستیم تا تبلیغات و ارتباطات اسلامی را به گروه رشته های تخصصی اضافه کنیم. کلام اسلامی، تفسیر و علوم قرآنی از دیگر حوزه های تخصصی حوزه در استان است که تلاش برای افزایش این حوزه ها ادامه دارد.

انتهای پیام