جزئیات 5 نکته ای که در رای گیری نوامبر شما ظاهر شد

جزئیات 5 نکته ای که در رای گیری نوامبر شما ظاهر شد


این فقط یک مسابقه برای جلب نظر شهردار نیویورک در نظرسنجی در ماه نوامبر نیست. همچنین پنج پیشنهاد وجود خواهد داشت که در صورت تصویب ، بلافاصله از 1 ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود و این امر در آینده برای قانون گذاران ایالت مشکل تر می شود. در حالی که رای دهندگان ملزم به “بله” یا “نه” به همه پیشنهادات نیستند ، رای “بله” به هر پیشنهاد به این معناست که آنها به هرگونه اصلاحیه تحت آن پیشنهاد رای خواهند داد.

برخی از پنج پیشنهاد ، اصلاحات ساده در قانون اساسی ایالت است ، در حالی که برخی دیگر پیامدهای مهمی برای مسیر قانونگذاری ایالت و حزب حاکم دارند. در اینجا آنچه باید قبل از ورود به پای صندوق های رای بدانید.

پیشنهاد رای گیری شماره 1: روند منطقه بندی را به حالت قبلی بازگردانید

ایالت نیویورک در حال سازماندهی مجدد حوزه های سنا ، کنگره و کنگره است که عموماً به عنوان منطقه بندی شناخته می شوند. تنها برای اولین بار در تاریخ ایالت ، این مسئولیت به عهده قانونگذار ایالت گذاشته شد ، که منجر به دعوا شد ، با شورای سیاسی مستقل تازه تشکیل شده تقسیم شد.

این کمیته 10 نفره ، متشکل از چهار نامزد جمهوری خواه ، چهار نامزد دموکرات و دو دموکرات نامزد جمهوری خواهان ، برای اولین بار در سال جاری پس از همه پرسی قانون اساسی ایالت در سال 2014 ملاقات کردند. از آن زمان به بعد ، نقشه سازان دو پیشنهاد نقشه کشی منتشر کردند که هدف آنها را غیر سیاسی نگه داشتن روند منطقه بندی می کرد. پس از انتشار آمارهای غیر رسمی سرشماری ایالات متحده ، IRC در حال عقب کشیدن این خطوط است.

اما اکنون ، بر اساس پیشنهاد شماره 1 ، دولت باید شیوه کار کمیسیون را تغییر دهد. برگه رأی از رای دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا اساسنامه ایالت به شرح زیر قابل اصلاح است:

  • این قانون را حذف کنید که این کمیسیون باید دارای یک رئیس مشترک باشد که متشکل از یک نامزد تعیین شده توسط نامزد جمهوری خواهان و یکی از نامزدهای دموکرات ها است.به از آنجا که کمیسیون در حال حاضر دو مدیر مشترک دارد ، قوانین جدید بر روند منطقه بندی فعلی تأثیر نمی گذارد. اما این می تواند یک دهه آینده را تحت تأثیر قرار دهد ، زمانی که انتظار می رود کمیسیون مجدداً تشکیل جلسه دهد و فرصت هایی را برای انتخاب دو مدیر مشترک توسط یک حزب فراهم کند. این امر ماهیت دوحزبی بودن را از بین می برد و ماموریت کمیسیون را برای حفظ یک فرآیند نقشه برداری غیر سیاسی می کند.
  • لیست را مختصر کنیدبه قانونگذار ایالت می تواند نقشه های منطقه بندی را تأیید کند ، یا آنها را رد کرده و برای آزمایش دوم به کمیسیون ارسال کند. بر اساس این پیشنهاد ، مهلت تغییر می کند و زمان بازگشت نقشه ها به دو هفته کاهش می یابد. اگر قانونگذار ایالت برای بار دوم نقشه را رد کند ، اعضای قوه مقننه می توانند نقشه های خود را ترسیم کنند ، که باید توسط اعضای قوه مقننه و فرماندار تأیید شود. ضرب الاجل پیشنهادی فشرده سازی به ایجاد موقعیتی تعبیر شد که کمیسیون ده دقیقه فرصت دارد تا در مورد نقشه به اجماع برسد و به قانونگذار ایالت اجازه دهد نقشه خود را ایجاد کند.

    با این حال ، مهلت کوتاه تر نیز راهی برای قانونگذار ایالتی است که این نقشه ها را به موقع در اختیار کاندیداها قرار دهد تا جمع آوری امضا را برای رای گیری در اوایل ماه ژوئن آغاز کنند. ده سال دیگر ، نقشه ها باید بین 1 نوامبر تا 15 نوامبر ، طبق درخواست ارائه شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه در ایالت نیویورک در فرایند منطقه بندی شمارش شده اند فقط در مواردی که اداره سرشماری تصمیم می گیرد تعداد آنها را شامل نشود – از جمله افراد غیر شهروند و کسانی که در ذخایر بومیان آمریکا زندگی می کنند ، که اکنون “بیگانگان” نامیده می شوند. در حالی که این ماده در قوانین ایالتی وجود دارد ، در قانون اساسی ایالت گنجانده نشده است ، بنابراین محافظت از عصا امکان پذیر است. این پیشنهاد همچنین کلمه “بیگانه” را حذف می کند.
  • درصورت تأیید یا رد نقشه های منطقه ای در صورت تایید 7 از 10 عضو ، به قانونگذار کنگره و سنا اجازه دهید که به اصطلاح “اکثریت ساده” نامیده شود. در حال حاضر ، قوانین تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذار است ، معیارهایی که به عنوان “مهمترین” شناخته می شوند ، در صورتی که مجلس و سنا توسط یک حزب (جایی که در حال حاضر به آن تعلق دارند) کنترل شوند. این بسیار دور از این واقعیت است که حزب حاکم توانست بدون کمک چندانی از حزب اقلیت از طریق نقشه منطقه عبور کند و احتمال پاکسازی را باز کند.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان از محلی که در حال حاضر در آنجا نگهداری می شوند حساب نمی شوند ، بلکه آخرین آدرس خانه شناخته شده آنها است. این بدان معناست که ساکن شهرستان راکلند که در کلینیک کلینتون در شهرستان کلینتون بازداشت شده است ، ساکن شهرستان راکلند شمرده می شود. این می تواند جمعیت را در جنوبی ترین قسمت شهر نیویورک افزایش دهد ، که می تواند به منابع بیشتری منجر شود. در حالی که این مقررات در اساسنامه ایالتی وجود دارد ، در قانون اساسی وجود ندارد و عواقب آن در ترسیم در سطح پارلمان اعمال خواهد شد.
  • تعداد مناطق سنا ایالت را 63 ناحیه تعیین کنید، همانطور که در حال حاضر وجود دارد ، به جای 50 ، همانطور که در قانون اساسی ذکر شده است.
  • محاصره به اصطلاح مرز را حذف کنیدبه همانطور که هست ، نقشه سازان می توانند محدوده شهر ایجاد کنند که محله شما را به مناطق جداگانه قانونگذاری تقسیم کند. در نتیجه ، محله هایی مانند ریچموند هیل و پارک ازن جنوبی در کوئینز به شدت تحت کنترل قرار گرفتند و توسط هفت ناحیه کنگره نمایندگی شدند. قوانین متعارف یک سیستم سختگیرانه تر ایجاد می کند که مانع از آن می شود که برنامه ریزان مرزهای شهر را در وسط محله قرار دهند و قدرت را کاهش دهند.

پیشنهاد رای گیری شماره 2: حق پاکسازی محیط زیست

این اصلاحیه پیشنهادی به این خط قانون حقوق دولتی می افزاید: “هر کس حق دارد هوا و آب تمیز و محیطی سالم داشته باشد.” با این حال ، مشخص نیست اگر دولت نتواند این ضمانت را برای نیویورکی ها ارائه دهد ، چه اتفاقی می افتد.

گروه های زیست محیطی مانند شورای حفاظت از منابع طبیعی (NRDC) ، گروه حمایتی ، خواستار حفاظت بیشتر از محیط زیست هستند و این راه ساده اما م effectiveثر را برای اطمینان از یک محیط سالم پیشنهاد می کنند. این گروه در بیانیه ای که برای اصلاح قانون در وب سایت خود منتشر کرده است ، این اصلاحیه را “ابزاری مهم برای مسئولیت پذیری دیگران” توصیف کرده و به راه حل های مشابهی که در پنسیلوانیا و مونتانا تصویب شده و سازگارتر با محیط زیست هستند اشاره کردند.

براساس خلاصه ای از آرای اتحادیه زنان که مزایا و معایب چنین پیشنهادهایی را خلاصه می کند ، سادگی این ماده می تواند “انعطاف پذیری بیشتری را در دادگاه مردمی نیویورک برای تفسیر و اعمال مفاد بیشتر در مورد اجرا و تعاریف” ایجاد کند.

پیتر ایوانوویچ ، مدیر مدیریت محیط زیست بورس نیویورک ، که کمپین تبلیغ این پیشنهاد را در سال 2017 رهبری کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به گونه ای طراحی شده است که مطابق با ساختارهای نظارتی موجود عمل کند.

ایوانوویچ گفت: “این دیگر در مورد کنترل آلودگی نخواهد بود ، در مورد پیشگیری از آلودگی خواهد بود.”

پیشنهاد رای گیری شماره 3: ثبت نام رای دهندگان را به 10 روز کاهش دهید

این پیشنهاد شرط ثبت نام برای رای دهی حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت را لغو می کند. قانونگذار ایالتی باید قانونی را تصویب کند که به شما اجازه می دهد کمتر از 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنید. این می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد رای گیری شماره 4: درخواست رای گیری ناخواسته

در حال حاضر ، تنها راه بدست آوردن رأی بدون رأی این است که اعلام کنید بیمار یا معلول هستید ، نمی توانید به پای صندوق های رای بروید یا در استانی که در آن برای ثبت نام در روز انتخابات ثبت نام کرده اید ، حضور ندارید. این برنامه به شما امکان می دهد بدون هیچ توضیحی یک رای گیری غایب دریافت کنید. اما مانند رای شماره 3 ، گام بعدی مستلزم قانونگذار ایالت است که قوانین ایالتی را وضع کند.

اندرو کوومو ، فرماندار سابق ، به دلیل اپیدمی ، روند موقت رای گیری بدون عذرخواهی را ایجاد کرده است ، اما رأی شماره 4 این امتیاز را برای همیشه به قانون اساسی اضافه می کند. همانطور که در انتخابات مقدماتی شهردار شاهد بودیم ، این نتیجه می تواند در زمان پایانی انتخابات بسیار مهم نباشد.

پیشنهاد رای گیری شماره 5: چشم انداز دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات دادگاه مدنی شهر نیویورک اکنون می توانند تا 25000 دلار استماع و قضاوت کنند ، مانند پرونده از سال 1983 ، این طرح به آنها این امکان را می دهد که دو برابر حداکثر فعلی بشنوند و قضاوت کنند.

در صورت اجرایی شدن این بند ، بار قاضیان در دیوان عالی ایالت را کاهش می دهد. یک مزیت دیگر برای شما این است که کمی بیشتر منتظر بمانید تا پرونده خود را در دادگاه مدنی نیویورک در مقایسه با دادگاه عالی ایالتی بررسی کنید ، که اغلب لغو می شود. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دادگاه عالی ایالتی رسیدگی شود ، ممکن است فقط یک هفته طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *