جنایات آمریکا از خاطره ملت ایران پاک نخواهد شد


حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب امام جمعه سلطانیهبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت الاسلام سید دمران حسینی امام جمعه سلطانیه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به جنایات آمریکا و سران استکبار در ایران اسلامی گفت: ترور نافرجام. مقام معظم رهبری و ترور شهید بهشتی هفتاد و شهادت ایشان، شهادت آیت الله صدوقی، بمباران سردشت با ۱۱۰ شهید و ۵۰۰۰ مجروح و سرنگونی هواپیمای ایرانی با ۲۹۰ سرنشین از جمله این جنایات است.

وی با بیان اینکه این هفته به نام هفته حقوق بشر آمریکا نامگذاری شد تا جنایات آمریکا از خاطره مردم ایران پاک نشود، تصریح کرد: حقوق بشر ابزاری در دست آمریکا برای جنایت است. و مدعیان حقوق بشر با شعار حقوق بشر عملاً حقوق بشر را زیر پا می گذارند.

خطیب جمعه سلطانیه همچنین با یادآوری هفته ازدواج به سلطانیه، اساس ازدواج در اسلام را ساده توصیف کرد و ملاک خوشبختی زوجین را محبت دانست و جشن و جهیزیه فراوان هرگز ملاک خوشبختی نیست. بالا بردن سن ازدواج.

حسینی نسب با تاکید بر اینکه تسهیل ازدواج مانع از بالا رفتن سن ازدواج می شود، خاطرنشان کرد: مسکن و کمک هزینه ازدواج از جمله مشکلات جوانان است و از این رو بانک ها نباید همسران را در بازپرداخت وام ازدواج گمراه کنند.

امام جمعه سلطانیه همچنین با اشاره به موضوع اجاره بها و مستاجر با بیان اینکه اجاره بها به معضلی جدی برای مستاجران تبدیل شده است، گفت: مسئولان تدبیر و صاحبخانه ها باید رحم کنند تا آبروی مستاجران حفظ شود.

انتهای پیام