حج فقط یک مناسک نیست


آیت الله سید کاظم نورافدی امام جمعه گرگانبه گزارش ایکنا از گلستان، آیت الله سید کاظم نورمویدی امام جمعه گرگان در خطبه های نماز عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان با اشاره به یادآوری ازدواج ملکوتی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) گفت: ). س) فرمود: ازدواج از احادیث الهی و نبوی است و باید آن را موضوع مهمی دانست.

امام جمعه گرگان نهاد خانواده اسلامی را محل رشد انسان دانست و افزود: در زندگی اسلامی مال و منزلت موجب سعادت و عزت نمی شود و برعکس باید به اصالت خانواده ها در جامعه توجه ویژه شود. موضوع ازدواج

آیت الله نورفیدی یکی از آثار ازدواج را نسل و فرزندآوری در نظام خانواده اسلامی برشمرد و تصریح کرد: خانواده جایگاه نسل است. خانواده خوب و متدین می تواند افراد جامعه را تربیت کند که زمینه پیشرفت و تعالی خود و جامعه را فراهم کند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه زندگی امروز متأسفانه متاثر از مسائل حاشیه ای است، تصریح کرد: بسیاری از مردم معتقدند که ثروت زمینه سعادت انسان را فراهم می کند اما آنچه مهم است توجه ویژه به ادبیات و اصالت خانواده ها در این امر است. برای ازدواج.

و آیت الله نورفیدی افزود: اگرچه نمی توانیم در زندگی مانند حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (س) باشیم، اما زندگی ما می تواند رنگ و بوی آن زندگی را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه نظام خانواده اسلامی دو طرفه و دارای وظایف مساوی بین زن و مرد است، تصریح کرد: اسلام دین مردسالار و دین مردسالار نیست و تساوی زن و مرد تایید شده است. تنظیم شده است. او هست.

امام جمعه گرگان به ایام حج اشاره کرد و گفت: حج فقط عبادت نیست، بلکه با انکار شیاطین همراه است، سنگسار شیاطین نماد و دوری از شرک جزء حج است.

نماینده فقیه در گلستان با بیان اینکه مشرکان فریضه حج را ساقط کردند، تصریح کرد: متأسفانه حج امروز متاثر از افراد صاحب نفوذی است که به باطن اسلام نمی اندیشند و فقط به ظاهر نگاه می کنند، لذا زائران باید از این فرصت استفاده کرد و نمادهای شیطان را حذف کرد

آیت الله نورویدی با اشاره به روز مالیات گفت: دولت باید به فکر تدابیر مالیاتی باشد، بنابراین متاسفانه فرهنگ مالیاتی در کشور ما هنوز جا نیفتاده است و برخی معتقدند این پول اجباری است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه مسئولان باید با فراریان مالیاتی برخورد کنند و سخت گیری کنند، گفت: در همه کشورهای دنیا ۸۰ درصد بودجه سالانه آنها از محل اخذ مالیات تامین می شود اما این میزان در کشور ما. حدود ۵۰ درصد است بنابراین باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

انتهای پیام