حضور مطلوب بانوان چهارمل و بختیاری در عرصه های مدیریتی


غلامعلی حیدری، ولی شرمهل و بختیاری

به گزارش ایکنا از شهرمحال و بختیاری، غلامعلی حیدری فرماندار امروز ۲۸ آبان ماه در دیدار با فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده شورای اسلامی شهرکرد با تاکید بر اینکه با پیروزی در انقلاب اسلامی عرصه های زیادی برای حضور پررنگ زنان در جامعه گشوده شد و گفت: جایگاه زنان در عرصه های آموزشی، تحصیلی، شغلی و … در جمهوری اسلامی امروز قابل مقایسه با قبل از پیروزی نیست. اسلام گرایان انقلاب.

الحیدری با تاکید بر اینکه استفاده از توانمندی های زنان در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مورد تایید امام راحل و مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: زنان در بسیاری از عرصه های آموزشی و تربیتی موفق تر از مردان هستند.

وی با بیان اینکه اقداماتی برای حضور بانوان در عرصه های اداری در شهرستان شرمهل و بختیاری انجام شده است، تصریح کرد: جلسات بسیاری نیز با حضور بانوان انقلابی در استان برگزار می شود و بانوان حضور پررنگی در مجالس دارند. اتاق های فکر تاکید شده است که در ادارات باید مشاور خانم هم استخدام شود.

حیدری با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زنان خانه دار در شرمهل و بختیایی تصریح کرد: تامین امنیت زنان سرپرست خانوار با توجه به سهم اشتغال این زنان و فرزندانشان، راه اندازی کارگاهی برای ایجاد فرصت های شغلی. برای این زنان تسهیلاتی برای بخشی از این رویه ها در نظر گرفته شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تایید اینکه اعتبارات خوبی در استان برای اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانان جمعیت اختصاص یافته است، گفت: پوشش بیمه ای برای درمان ناباروری در استان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه در شهرمحال و بختیاری کمترین خسارت به اموال عمومی در اغتشاشات اخیر وارد شده است، گفت: دشمن در این استان فضای زیادی برای اغتشاشات پیدا نکرد، باید با ایجاد وحدت در بین نخبگان از تفرقه جلوگیری کرد. .

قرارگاه جهاد تبین در استان تشکیل شد

حسین کاووسی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری شهرحال و بختیاری با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری جهاد تابعین یک وظیفه عینی هستند، گفت: تشکیل قرارگاه لازمه جهاد تببین است. قرارگاه جهاد الطبین با حضور تعدادی از دست اندرکاران در استان تشکیل شد و تاکنون این کاروان در دو شهرستان استان حضور دارد.

وی افزود: جلسات توجیهی با مدیریت استاندار و با حضور نخبگان، ائمه جمعه، اعضای شورا، متولیان امر، بانفوذین و مدیران برگزار خواهد شد. و همچنین فرصتی برای ارائه سوالات و نظرات در مورد آن در اختیار حاضران است.

کاووسی تایید کرد: پس از جلسات و توضیحات جهادی در شهرستان ها در دانشگاه ها و مدارس برای توضیح حضور خواهیم داشت.

انتهای نامه