حفظ قرآن در سایه پدری مهربان


حفظ قرآن در سایه پدری مهربانمحبوبه امینی تری، حافظ کل قرآن کریم در گفت وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به نقش مهم خانواده در رساندن فرزندان به قرآن و دروس دینی، اظهار کرد: در دوران کودکی به دلیل مذهبی بودن خانواده ام. من به حفظ قرآن علاقه داشتم و پدر و مادرم مرا به این کار تشویق کردند.

با اشاره به اینکه پدرم در کودکی سوره های کوتاه قرآن را به من یاد می داد و من آن سوره ها را حفظ می کردم، ادامه داد: پدرم سوره هایی را که حفظ کردم در نماز بعد از حمد می خواند و در صف است. با این سوره ها تحصیلاتم و مرا به حفظ قرآن تشویق کرد.

امینی تری با اشاره به حفظ سوره های کوتاه قرآن در دوران دانشجویی ادامه داد: در دهه هشتاد موسسات و فعالیت های قرآنی گسترش چندانی نداشت و حفظ قرآن به صورت خصوصی در منزل انجام می شد.

این حافظ قرآن کریم با تاکید بر اینکه حفظ قرآن باید مستمر و مقطعی باشد و انسان همواره با قرآن ارتباط داشته باشد، ادامه داد: در دوران دبیرستان اوج قرآنی من بود. و فعالیت مذهبی وی با حضور در مسابقات قرآنی و کسب رتبه های مختلف در مقاطع فرمانداری از جمله مقام دوم مسابقات دانشگاه آزاد کشوری سال ۱۳۹۷ و رتبه کشوری در مسابقات قرآن کریم کارکنان و اساتید دانشگاه.

وی با اشاره به اینکه در دوران دانشجویی به فعالیت قرآنی خود ادامه دادم، گفت: در سال های ۸۱ و ۸۲ در مسابقات انبوه دانش آموزی قرآن مقام دوم را کسب کردم، به عبارتی دوران دبیرستان ما دوران تخصصی حفظ قرآن بود. .

امینیتری با اشاره به اینکه در آن زمان برای حفظ قرآن به هیچ نهاد و سازمانی مراجعه نکردم و اساساً با تلاش خودم حافظ قرآن شدم، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل فراوانی قرآن. موسسات، توانایی اساتیدی مانند نیلوفر سپهوند و مؤسسه حفظ قرآن حسینعلی قائد رحمت من از آن برای بررسی ذخایر قرآنی و بهبود تجوید و تجوید قرآن استفاده می‌کنند.

این حافظ قرآن کریم با اشاره به اینکه استان لرستان سرشار از اساتید قرآن و علاقه مندان به قرآن است، خاطرنشان کرد: موسسات قرآنی پراکنده هستند اما اطلاعات و جذابیت موسسات قرآنی به دلیل مشکلات کم است. آنها دارند.

وی بر لزوم معرفی و تقویت موسسات قرآنی از سوی مسئولان و دست اندرکاران امور قرآنی تاکید کرد و افزود: سوره های قرآنی باید انگیزه ها و امتیازات ویژه ای داشته باشد و به مردم ارائه شود و در این راستا نیازمند تبلیغات گسترده هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تبلیغات زیادی برای کلاس هایی مانند موسیقی، شنا و سایر کلاس ها انجام می شود، اما تبلیغات با موضوع قرآن کم است، افزود: برنامه ها، درس ها و مسابقات موسسات قرآنی باید در قالب های مختلف برگزار شود. گروه های سنی. کلاس های مختلف

امینیتری با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم قرآن در جامعه ظهور کند باید موسسات قرآنی هم از لحاظ مادی و هم معنوی تقویت شوند، تاکید کرد: امروز تمام درآمد موسسات قرآنی صرفا از طریق آموزش است و همین امر باعث شد تا خانواده ها ثبت نام کنند. فرزندانشان در کلاس های دیگر .

وی بر لزوم توجه و توجه به فعالیت های قرآنی در مدارس و دانش آموزان تاکید کرد و گفت: آموزش قرآن باید در سنین کودکی در بین دانش آموزان نهادینه شود.

This lady of memorizing the Holy Qur’an pointed out that all the verses of the Qur’an bring psychological and psychological peace to a person, and she clarified: أَسْرَفُوا عَلى‌ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَهِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ » به این معنا که خداوند متعال می‌فرماید « انسان‌ها و کسانی که گناه کرده‌اند هیچ‌گاه از رحمت خدا ناامید نشوید» را دوست دارم.

انتهای پیام