حقیقت در مورد همه گیری افزایش وزن


من گزارش های زیادی در رسانه ها دیدم مبنی بر اینکه همه افراد باید در طول سال همه گیری چقدر وزن اضافه کنند. و برخی از اعداد کاملاً تکان دهنده هستند. یک منبع بسیار معتبر افزایش وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد ، نظرسنجی دیگری که به طور گسترده گزارش شد ، این عدد را حتی بیشتر از 29 پوند اعلام کرد.

در همین حال همه در رسانه های اجتماعی از این واقعیت ناله می کنند که بازگشت به سر کار به تنهایی مستلزم یک کمد لباس جدید است. زیرا آنها نمی توانند به اصطلاح تصرف کنند دیگر “شلوار بلند”.

علاوه بر الگوهای رفتاری و شوخی های اینترنتی ، افزایش وزن زیاد در اکثر جمعیت عواقب جدی در قالب افزایش بار بیماری ، خطر و ناتوانی به دنبال خواهد داشت. خوشبختانه وقتی اطلاعات را با جزئیات در نظر بگیرید. وضعیت واقعی به آن اندازه وخیم یا شدید نبود که گزارش های خبری نشان می دهند.


اطلاعات مشکوک ، گزارش بد

به عنوان مثال ، یکی از این گزارش ها بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی است که توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است و برخلاف آنچه در رسانه ها دیده اید است. در این نظرسنجی مشخص نشد که یک فرد متوسط ​​در طول بیماری همه گیر 29 پوند وزن اضافه کرده است.

چهار نفر از ده پاسخ دهندگان نظرسنجی گفتند که این اپیدمی در واقع منجر به تغییرات ناخواسته در وزن نشده است. بیست درصد گفته اند که در اثر استرس کاهش وزن ناخواسته را تجربه کرده اند. 40 درصد باقی مانده گفتند که همه گیری منجر به افزایش وزن ناخواسته شده است. و متوسط ​​افزایش وزن گزارش شده در گروه 29 پوند بود ، اما تنها نیمی (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) اضافه وزن خود را بیش از 15 پوند گزارش کردند.

لطفاً توجه داشته باشید که اینها همه تغییرات خود گزارش شده هستند که توسط داده های CW تأیید نشده اند. بنابراین مشخص نیست که گزارش ها یا خاطرات مردم چقدر دقیق است. اما ظاهرا این یک اظهار نظر نادرست جدی است که بگوییم فرد معمولی در طول همه گیری 29 پوند وزن اضافه کرده است. اکثر افراد در این نظرسنجی افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکرده اند. و اکثر افراد بسیار کمتر از نصف دریافت می کنند.

در مورد مقاله ای که به طور گسترده در وبلاگ هاروارد سلامتی به اشتراک گذاشته شده است که در مورد افزایش 25 پوند صحبت می کند چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نویسندگان هاروارد داده های منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو را گزارش می دهند.

این حجم نمونه بسیار کوچکتر است و تنها 270 نفر وزن خود را با استفاده از ترازوهای مجهز به بلوتوث به عنوان بخشی از مطالعه بیماری های قلبی ردیابی کردند. بنابراین اطلاعات مطمئناً قابل اطمینان تر است. آنها دریافتند که این افراد به طور متوسط ​​6 پوند در یک دوره چهار ماهه وزن اضافه کردند. از فوریه 2020 شروع می شود زیرا کشور در حال تعطیلی است.

پس این رقم 25 پوندی از کجا آمده است؟ این نتیجه گمانه زنی نویسندگان هاروارد است. اگر میزان کاهش وزن به مدت 12 ماه متوالی ادامه یابد آنها استدلال می کنند این وزن به 25 پوند افزایش می یابد ، اما هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد این اتفاق واقعاً رخ می دهد.

پس واقعاً چه شد؟

حقیقت در مورد افزایش وزن

Epic Health داده های وزن تقریباً 20 میلیون نفر تحت پوشش سیستم بهداشتی را تجزیه و تحلیل کرد و داستان بسیار متفاوتی پیدا کرد. میانگین افزایش وزن در یک سال همه گیر حدود 1 پوند است ، اما همانطور که از داده های نظرسنجی مشاهده می کنیم ، میانگین افزایش وزن حدود یک پوند است. میانگین بهترین راه برای دیدن آنچه در مورد یک جمعیت اتفاق می افتد نیست.

راه دیگر برای مشاهده داده ها مشاهده توزیع تغییرات وزن است: درصد جمعیتی که کمتر از 5 کیلوگرم وزن کم کرده اند یا اضافه وزن پیدا کرده اند ، 5 تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره (به این می گویند histogae ram )

وقتی به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه کنید ، خواهید دید که تغییرات کوچک در وزن طبیعی تر از تغییرات بزرگ است. مهمتر وقتی محققان تغییرات وزن در طول سال همه گیری را با تغییرات وزن در سال قبل از همه گیری مقایسه کردند ، محققان تغییرات وزن را در همه گیری قبلی مقایسه کردند. قالب تقریباً یکسان است. این بیماری همه گیر تأثیر چندانی بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند ، نداشت. یا چقدر افزایش یا کاهش دهد

اما چرا این مهم است؟

ظاهراً خبر بد بیشتر مورد توجه قرار گرفت. و به نظر می رسد اخبار مربوط به وزن همه گیر به بدی تیترها بد نیست. اما من می ترسم داستان های این چنینی تمایل افراد برای اقدام برای مقابله با افزایش وزن خود را تضعیف می کند و می گویند افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است.

خطر عادی سازی

ما نباید نشانه های خود را از آنچه ممکن است از دیگران بگیریم. اما ما به عنوان حیوانات اجتماعی این کار را می کنیم. ما هم رفتار و هم انتظاراتمان را با نشانه های اطرافمان مطابقت می دهیم.

با افزایش تعداد شهروندان دارای اضافه وزن ما مفهوم خود را درباره وزن طبیعی تنظیم کرده ایم. یک فرد 50 سال پیش اضافه وزن محسوب می شد. (هم توسط پزشکان و هم ناظران عمومی) در حال حاضر در نظر گرفته می شود (از نظر پزشکان و ناظران عمومی) که وزن طبیعی دارند – به همان ترتیب ما به اندازه بزرگ نگاه می کنیم. با توجه به اندازه سرو معمولی

وقتی تعداد بیشتری روی بشقاب بود ، فکر می کردیم باید بیشتر بخوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ماندن اضافه وزن ممکن است ایمن تر یا قابل قبول تر به نظر برسد. اما حتی قابل قبول تر اما امن تر نیست

آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

و به همین دلیل است که روایت نادرست مبنی بر اینکه “همه” در طول بیماری همه گیر 25 پوند افزایش یافته است ، ارزش تصحیح دارد. همه وزن اضافه نمی کنند در واقع تعداد کمی از افراد وزن اضافه می کنند. و در میان کسانی که انجام می دهند بیشتر آنها کمتر از پنج پوند وزن اضافه کردند.

این به معنای بی احترامی یا دلسردی از کسانی نیست که ممکن است در سال گذشته مقدار قابل توجهی وزن اضافه کرده باشند. برعکس هدف از این کار تشویق آنها به افزایش وزن ناخواسته است. چون موضوع مهمی نیست یا آن را به عنوان پیامد اجتناب ناپذیر سال اپیدمی بپذیرید.

افزایش وزن می تواند تأثیر زیادی بر سلامت جسمی و روحی و رفاه شما داشته باشد. و بسیاری از متخصصان بهداشت وجود دارند که می توانند به شیوه ای سالم به کاهش وزن شما کمک کنند. از طریق اصلاح رفتار تغییر شیوه زندگی و – در صورت لزوم – پشتیبانی پزشکی ، روانی یا دارویی و اگر شما نیاز به کاهش وزن کمی دارید به یاد داشته باشید که حتی کاهش مقدار کمی از وزن می تواند تأثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد. بنابراین خودتان را آنقدر دور نگذارید تا مانع از برداشتن همه آن گام های مهم اولیه شوید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *