حمایت از معیشت مردم، خط قرمز دولت است


به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، ۱۷ اردیبهشت در حاشیه جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، «اجماع بین مسئولان»، «اقناع افکارعمومی، نخبگان و مردم» و «حمایت از منافع مردم خصوصا اقشار محروم» را سه اصل مدنظر دولت در اجرای تصمیمات مهم اقتصادی دانست.

وی با بیان اینکه هماهنگونه که وعده داده بودم، مردم را در جریان تصمیمات دولت قرار خواهیم داد، اظهار کرد: به همکارانم در دولت هم گفته‌ام افکار عمومی را در جریان تصمیمات دولت قرار دهند.

حجت‌الاسلام رئیسی به جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اشاره کرد و افزود: همین جلسه یکی از جلوه‌های هماهنگی و اجماع‌سازی برای تصمیمات بزرگ اقتصادی در کشور است.

وی، طرح «مردمی‌سازی» یارانه‌های ارزی پرداختی به کالاهای اساسی، با توجه به الزام قانونی بودجه ۱۴۰۱ و شرایط ویژه جهانی را یک اقدام ضروری دانست و گفت: دولت در کنار مردم است و حمایت از منافع و معیشت آنها را خط قرمز خود می‌داند.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی و برنامه‌ریزی گسترده دولت و هماهنگی با مجلس و قوه قضائیه برای سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور، ادامه داد: پس از هفت ماه کار کارشناسی متراکم و مشورت با نخبگان، تصمیماتی به نفع اقتصاد ملی گرفته شده است که به زودی در این‌باره با مردم صحبت خواهم کرد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر