حمله تند محافظه‌کاران به وزیر ارشاد: ​​این وظیفه شما نیست که به حرف دهقان‌ها گوش کنید/وزیری که نباید توییت کند و بیانیه بدهد.


روی کار آمدن دولت سیزدهم و انتصاب محمدمهدی اسماعیلی به عنوان وزیر ارشاد باعث شد جلساتی که او قبل و بعد از جلب اعتماد مجلس شورای اسلامی با گروه های مختلف فرهنگی و هنری برگزار کرد. امید و خوش بینی در بین اهالی فرهنگ و هنر، رسانه تجربه روزهای خوب آینده شده است. و هر چه جلوتر می رویم، وزیر ارشاد بیشتر به اتفاقات و مشکلات این امید اقدام عملگرایانه واکنش نشان می دهد تا در حد بیانیه محکومیت و واکنش هایی در توییتر (که در بین دولتمردان خسته و قدیمی رایج بود) و سخنرانی. درمان. .

از جمله اتفاقات هدفمند و مشمئز کننده ای که در عرصه فرهنگ و هنر رخ داد، موضوع افشای مرموز تعرض به فیلمسازان زن توسط همکارانشان است که با راه اندازی جنبشی ساختگی مشابه سعی در اثبات پیشنهاد «این هویت» داشتند. به اتفاقی که در هالیوود افتاد.. ذهن مردم کشورمان را تئوریزه کنید. در این مورد وزیر ارشاد بیشتر تلاش کرد تا این وظیفه را به مدیران تحت نظر خود بسپارد و نیازی به دستیابی به عنصری که اتفاقات قبلی از دست داده بود احساس نکرد.

فروریختن برج متروپولیتن آبادان و اظهارات سیاسی و ضد امنیتی تعدادی از مدیران برای تحریک جامعه و مردم با بیانیه آتشین اسماعیلیان پاسخ داده شد. در شرایط اسفبار جشنواره فیلم کن و جایزه اهدایی به فیلم سینمایی عنکبوت مقدس و علت واکنش دیرهنگام وزارت ارشاد به حواشی آن در داخل و خارج از کشور، وزیر و مدیرانش تلاش کردند تا خطا با صهیونیست ها، سعودی ها خودشان را نمی شناسند.
در تمام این اتفاقات عنصر «پاسخگویی به افکار عمومی» مهم‌ترین عامل مغفول در واکنش‌های وزیر بود و وزارت ارشاد آن را محکوم و تعقیب کرد و همچنین افرادی که در ایجاد، راه‌اندازی و ترویج این‌ها نقش داشتند. مشکلات و مسائل انضباط یا سلب حق رای شد، باید به مردم و مردم گزارش شود!
وزیر ارشاد بداند که پاسخگویی به افکار عمومی در خصوص مطالبات در حوزه فرهنگ و هنر و اطلاع رسانی اقدامات عملی در این زمینه برای خود و مدیرانش در اولویت است و نباید فقط فکر کنند. که یک عبارت یا یک توییت همه چیز را حل می کند. اگر «مخاطبان» وزیر ارشاد در حین اجرای تئاتر منحط، به جای پاسخگویی، در دل دهقان است. این مهم نیست. وزیر باید پاسخگوی دستگاه‌های مختلف حقوقی کشور باشد چرا که مسئولیت حل شبهات و پاسخگویی به سؤالات افکار عمومی را بر عهده دارد.