حوادث اخیر نتیجه عدم سرمایه گذاری در فعالیت های قرآنی است


عطاالله العمدری، دستیار استاندار فارس در امور قرآنیعطاءالله العمیدری، دستیار امور قرآنی استاندار فارس در گفت وگو با خبرگزاری ایران (ایکنا) از فارس، با اشاره به روش ها و عوامل جذب نسل جدید به فعالیت های قرآنی اظهار کرد: با توجه به آخرین تحولات در کشور و جهت گیری برخی فعالان در آن. در حوزه فرهنگ و با تاکید بر متولیان فعالیت های فرهنگی و متولیان بودجه فرهنگی باید متوجه شوند که اگر برای فعالیت های قرآنی سرمایه گذاری نکنند و جوانان را جذب کنند شاهد اغتشاش خواهیم بود.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مورد انتظار و متمرکز علاوه بر آموزش قرآن به جوانان، ابزار انگیزشی است، اظهار داشت: این ابزار انگیزشی شامل هدایا، ایجاد فضای پختگی و عوامل ایجاد انگیزه است که متاسفانه می تواند بی جا باشد جای خالی است و این حمایت حداقل در استان فارس وجود ندارد و این وظیفه بر عهده نهادهای متولی فعالیت های قرآنی است که باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

و دستیار استاندار فارس در امور قرآنی ادامه داد: اگر بخواهیم نسل جدید را جذب کنیم باید یک ابزار انگیزشی در کنار آنها باشد که این ابزار انگیزشی از اردوهای قرآنی گرفته تا نهادهایی که وظیفه حمایت از فعالیت های قرآنی را دارند می توان به عنوان یک ابزار انگیزشی حامی سمینارها، کرسی ها و میزهای علمی قرآنی.

وی در پاسخ به اینکه روش های تربیت و جذب نسل جدید به فعالیت های قرآنی در استان چیست، تصریح کرد: در گروه فعالیت های قرآنی استان با توجه به جلسات کارشناسی با معاونت قرآن، برنامه ریزی و هدف گذاری کردیم. با حضور برخی اساتید و علاقه خاص استاندار، ابتدا آموزش قرآن کریم را در نهادهای دولتی آغاز کردیم.

العامری افزود: دومین گامی که در نظر داریم پرداختن به مسائل آموزشی سایر مقاطع قرآن است که بعد از روند آموزشی روخوانی و روخوانی در رتبه دوم قرار می گیرد و اولین طرح جامع و یکپارچه است. نهادهای دولتی که مورد بحث قرار می گیرد. در تفسیر و تدبیر قرآن و در مرحله بعد نشست های تخصصی در زمینه گفتمان سازی با رویکرد قرآنی در سطح همه دستگاه ها اعم از مراکز دولتی منطقه، دانشگاه ها، بانک ها، و غیره.

این قاری برجسته استان فارس گفت: علاوه بر این موضوعات دیگری همچون مسابقات «مدهمتن» و نشست فصلی روسای اجرایی فدراسیون نهادهای استانی را به صورت مقطعی دنبال می کنیم. همچنین در حال بررسی چند برنامه از جمله جشنواره «مؤذن» که مربوط به مؤذنین مساجد است، در سطح استانداری با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می کنیم.

دستیار استاندار فارس در امور قرآنی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت استان فارس هستم، آموزش قرآن به جوانان و نوجوانان و گل های قرآن را ادامه خواهیم داد. در این پروژه

انتهای نامه