خبر خوش ایران خودرو برای خریداران خودرو – پایگاه خبری تحلیلی UGov


ایران خودرو خبر خوش برای خریداران خودرو

مهدی خطیبی در سخنانی در مجمع سالانه این شرکت افزایش تیراژ تولید و تغییر ترکیب تولید را از دیگر سیاست های اتخاذ شده در سال جاری برشمرد و گفت: این امر در راستای توجه بیشتر به کیفیت و همچنین جلوگیری از تولیدات است. از بی سود بودن با این رویکرد، ما در هزینه ها صرفه جویی خواهیم کرد و قیمت کل را کاهش خواهیم داد.

خطیبی با اشاره به برنامه های ایران خودرو برای ارتقای کیفیت محصولات گفت: ۲۷۹ پروژه در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت توسعه و پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه تعریف تولید سال ها به اشتباه مطرح می شد، تصریح کرد: بر این اساس تولید ناقص تولید مکانیکی تلقی شد و در آمار تولید لحاظ شد. و در گروه صنعتی ایران خودرو در زمینه حمل و نقل مسافر متوقف شد. سنگین و تجاری.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: از نظر کاهش بهای تمام شده تولید بر اساس برآوردها و برنامه ریزی برای تولید ۷۵۰ هزار دستگاه در سال جاری بیش از هفت هزار میلیارد تومان صرفه جویی می شود که ۲۵ درصد شاخص های کیفی است. تقویت خواهد شد

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ میزان تولید مکانیکی ۴۷۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه و مجموع تولید ۴۵۱ هزار دستگاه بوده است، گفت: بر اساس محاسبات انجام شده اگر تولید در سال گذشته به صورت پاس مستقیم انجام می شد، تولید . ناقص نخواهد بود، حداقل چهار هزار میلیارد تومان صرفه جویی در هزینه و ۲۵ درصد افزایش کیفیت حاصل می شود.

خطیبی با بیان اینکه از ابتدای خرداد ماه عمده تولید روزانه ایران خودرو از ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دستگاه خودرو و بیشتر به صورت ترانزیت کامل و مستقیم بوده است، گفت: مجموعه زنجیره تامین و سابکو در این امر به ما کمک می کنند. میدانیم و با هم این پروژه را پیش خواهیم برد.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها در زمینه توسعه محصول گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در حوزه اسب سواری نمونه اولیه محصول “ری را” تولید و رونمایی شد و تا دو ماه آینده حدود ۵۰ نمونه تولید شدند. ساخت، تست تصادف و کارهای دیگر روی آن انجام می شود و اوایل سال آینده آماده تولید انبوه و روانه بازار می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: محصول پروژه TF21 را به عنوان خودرویی اقتصادی معرفی کرده ایم که از ابتدای سال جاری کمترین قیمت را در بین محصولات گروه صنعتی ایران خودرو خواهد داشت و از تاریخ آن تنها ۱۸ ماه طول می کشد. ایده تولید و عرضه آن به بازار را مطرح کرد و خطیبی ابراز امیدواری کرد تا یکی دو ماه آینده نمونه هایی از محصول TF21 تولید شود تا بتوانیم گام های بعدی را برداریم.

وی با بیان اینکه در روز میلاد حضرت امام رضا (ع) شاهد آغاز تولید انبوه واگن آریزان ۲ بودیم، گفت: در حوزه خودروهای تجاری از جمله محصولات توسعه یافته می توان به تراکتور H5، آتامان و … اشاره کرد. اتوبوس برقی در گروه ایران خودرو دیزل رونمایی شد و تولید انبوه آن آغاز شد.

خطیبی با اشاره به برنامه های صادراتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: امسال ۱۵ هزار دستگاه خودرو را در حوزه خودروهای سواری هدف گذاری کردیم و این موضوع در کنار صادرات قطعات یدکی و موتورسیکلت که قبلا انجام می شد با جدیت بیشتری در حال پیگیری است. ردیابی

وی در خصوص علاقه مندی به شرکت های دانش بنیان و استفاده از توانمندی های نخبه و بومی مبتنی بر رهبر معظم انقلاب گفت: ایران خودرو در حال حاضر شرکت های دانش بنیان زیادی دارد اما امسال این همکاری با جدیت بیشتری دنبال می شود. خواهد بود.

وی گفت: مجتمع مدیریت زنجیره ارزش خودرو یا تکنوسنتر را در سال جاری راه اندازی کردیم که طی آن ۵۴ تفاهم نامه با شرکت های دانش بنیان بر اساس بیش از ۲۰۰ نیاز شناسایی شده منعقد شد. کدرو و سایر خودروسازان باید در فهرست موجودی بازار قرار گیرند که این امر به افزایش درآمد گروه صنعتی ایران خودرو کمک می کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت ایمنی، پارک علم و فناوری صنعت خودرو را راه اندازی کرده ایم و به دنبال زمینه های دیگر همکاری هستیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از کل قیمت محصولات شرکت ایران خودرو به لحاظ کاهش هزینه ها مربوط به مواد اولیه و شبکه تامین است، گفت: در این راستا دو تفاهم نامه امضا کرده ایم. با بزرگترین قطعه سازان کشور حتی نسبت به قیمت ۱۴۰۰ باید تعدیل ها و کاهش ها صورت گیرد.

وی راه اندازی «حرکت نیروگاه ایران خودرو» را یکی دیگر از برنامه های بزرگ ایران خودرو دانست و گفت: ایران خودرو باید بخشی از درآمد خود را با فروش موتور، گیربکس، پیشرانه و اکسل به دست آورد و در این زمینه تمرکز کند. ما این پروژه را با قدرت و دقت لازم توسعه می دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه معتقدیم نباید خودروهای بی کیفیت تولید کنیم، تاکید کرد: این انتقاد متوجه خودروسازی ایران است و در سال های گذشته مورد غفلت قرار گرفته است و برای این امر چالش هایی را شناسایی کردیم و با افزایش ۴۰ درصدی شاخص کیفی محصولات ایران خودرو نسبت به یک ماه قبل اسفندماه سال گذشته، تلاش می کنیم گام های بلندی در این زمینه برداریم.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369636