خدمت به مبلغان اعزامی از قم در موکب تنها مرز خسروی


فعالیت مبلغان دینی در راهپیمایی های اربعینبه گزارش خبرگزاری عراق ایران از فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس شامگاه دوشنبه بیست و یکم شهریور ماه با اشاره به فعالیت یگانه اربعین. موکب در مرزهای خسروی: ۱۰ مبلغ در موکب «شهدای حج» قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی «المهندس» از اداره اوقاف اعزامی از قم به زائرانی که از منظوریه عازم کربلا یا نایب هستند، خدمات رسانی می کنند. برعکس، ترک عراق و رفتن به ایران از مرزهای خسروی.

وی تصریح کرد: این ده مبلغ در دو گروه به مدت ۱۴ روز در دو بازه زمانی و دو دوره ۷ روزه به خط مرزی حجاج خسروی خدمات ارائه می کنند.

موسوی افزود: این هیئت تبلیغی شرکت کننده در موکب اربعین دو شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس به عنوان تنها موکب حاضر در المنظریه استانداری فارس به توزیع شفا، سپر، گروهک و صلوات می پردازد.

مدیرکل اوقاف فارس بیان کرد: اقامه نماز دسته جمعی، ارشاد دینی و دستورات حج، پاسخگویی به مسائل شرعی زائران از جمله وظایف این مبلغان در ایام و انجام کلیه خدمات در موکب از جمله پذیرایی از زائران است. ، از دیگر وظایف اعزامی به موکب وقف واقع در المنصوریه عراق است.

وی در خاتمه تاکید کرد: در این ایام مرزهای خسروی به عنوان مسیر تردد زائران استان کرمانشاه و کوتاه ترین مسیر کربلا به خوبی مدیریت می شود و جمعیت خیریه فارس که از محل اوقاف فارس تشکیل شده است خدمات خود را ارائه می دهد. برای زائران اربعین شبانه روزی تا چند روز بعد از عزبین الحسینی.

انتهای پیام