خراسان‌جنوبی می‌تواند به برند صنایع دستی کشور تبدیل شود


خراسان‌جنوبی می‌تواند به برند صنایع دستی کشور تبدیل شودبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد واحدی، امروز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی در حوزه آثار میراث فرهنگی چند پله از بسیاری از استان‌های کشور بالاتر است.

وی با بیان اینکه ظرفیت کویر جاذبه‌های ویژه و منحصر به فردی دارد که با استفاده از آن برای جذب گردشگری باید برنامه ارائه دهیم، افزود: در حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی می‌تواند تبدیل به یک برند شود.

معاون امور مجلس و استان‌های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه حلقه مفقوده ما در حوزه جذب گردشگر داخلی و خارجی معرفی جاذبه‌ها و تبلیغات برای آن است، تصریح کرد: برای ما پاک دستی و فساد ستیزی، شناخت از حوزه مأموریتی، تعامل با سایر دستگاه‌ها و داشتن گفتمان مشترک با دولت از مؤلفه‌های مهم برای انتخاب مدیران در وزارت میراث فرهنگی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه لازمه توسعه گردشگری توجه به فرهنگ هر منطقه است، گفت: توجه به موضوعات فرهنگی جوامع از مهم‌ترین عوامل موثر در توسعه گردشگری است که سرمایه‌گذاران و متولیان این حوزه باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

سید محمد رضا طالبی اظهار کرد: با توجه به آموزه‌های دینی در لزوم توجه بشر به مقوله گردشگری باید زمینه برای گردشگری مذهبی و سالم فراهم شود.

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت بزرگ اقتصادی در جهان مطرح است از طرفی در حوزه گردشگری شاهد سرمایه‌های خدادادی هستیم که ظرفیتی طبیعی بی‌بدیل است.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: توجه به موضوعات فرهنگی جوامع از مهم‌ترین عوامل موثر در توسعه گردشگری است که سرمایه‌گذاران و متولیان این حوزه باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به آثار اقتصادی گردشگری گفت: خراسان جنوبی جاذبه‌های زیادی در حوزه گردشگری دارد که تلاش‌های فراوانی برای جذب گردشگر شده اما به نظر می رسد کافی نیست.

طالبی به وجود ۱۰۲ هزار کیلومتر کویر در استان به عنوان مهمترین جاذبه‌های گردشگری استان، اظهار کرد: انتظار می‌رود که آثار تاریخی و طبیعی استان بیش از پیش در سطح ملی و جهانی معرفی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در شهرستان طبس هم جاذبه‌های طبیعی بسیار خوبی وجود دارد که امید است با ایجاد زمینه‌‍‌هایی این آثار در سطح کشور و جهان معرفی شود و در راستای تحول اقتصادی موثر باشد.

وی با اشاره به آثار اجتماعی و فرهنگی حوزه گردشگری گفت: وجود ۱۱۰ قلعه تاریخی و مساجد قدیمی در کنار آثار ملی و جهانی نشان از فرهنگی غنی مردم خراسان جنوبی است که باید برای معرفی آن در سطح جهان تلاش کرد.

طالبی ضمن تاکید بر لزوم تغییرات مدیریتی در راستای انجام بهتر امور افزود: توجه به نیروی انسانی جوان و خلاق از مهمترین اهداف تغییراتی مدیریتی است که امید می رود شاهد تحول در حوزه‌های گوناگون باشیم.

هادی شاهوردی، مدیر کل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: تمام تلاش خود را در راستای خدمتگزاری به مردم و اجرای سیاست‌های وزارتخانه را خواهم داشت.

وی افزود: از همه فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهم که برای رونق گردشگری و صنایع دستی استان به ما کمک کنند

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به معیشت کارکنان و حمایت از فعالین موجود حوزه گردشگری و صنایع دستی از اولویت‌های کاری خواهد بود.

در این آیین، “هادی شاهوردی” به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی معرفی و از زحمات حسن رمضانی مدیرکل سابق قدردانی شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر