خواب راهی برای آموزش هوش مصنوعی در دراز مدت است


خواب یک روش آموزشی طولانی مدت برای هوش مصنوعی استبه گزارش ایکنا. هفته نامه «سایبرنما» در آخرین هفته نوامبر ۱۴۰۱ آخرین و مهمترین رویدادهای تکنولوژیکی جهان را ارائه می کند و اهمیت آنها را در آینده بشریت توضیح می دهد.

عناوین برتر این مجله دیجیتال عبارتند از: هوشی که به خواب می‌رود، قوی‌ترین رایانه کوانتومی آی‌بی‌ام، هشدار اینترپل علیه چاپ سه‌بعدی سلاح‌های گرم، استراتژی ژنتیک اسرائیل برای مدیریت بحران غذایی آینده، و استراتژی بریتانیا برای توسعه ارزان‌ترین ابزارهای ارزان‌قیمت.

در یکی از مقالاتی با عنوان “آیا خواب راه حلی برای آموزش هوش مصنوعی طولانی مدت است” عنوان شد که ماشین ها بر خلاف انسان ها نمی توانند چیزهای مختلف زیادی بیاموزند و فقط برای یک آموزش خاص آموزش دیده اند. محققان خواب را هدیه اصلی برای ما انسان ها در ترویج یادگیری متنوع در بیداری می دانند، به همین دلیل است که دانشمندان مؤسسه علوم کامپیوتر چک راه حلی را برای هوش مصنوعی پیشنهاد کرده اند تا به نوعی خواب ماشینی برود. یادگیری چیزهای مختلف با تقلید از مکانیسم‌های هوشیاری و مغز انسان یکی از راه‌های اصلی توسعه هوش مصنوعی است و در آزمایشی که انجام شد، محققان به دستگاه‌ها خواب مصنوعی دادند.

دانشمندان یک مدل شبکه عصبی برای شبیه سازی پردازش حسی و یادگیری تقویتی ساختند که دو وظیفه متفاوت را آموزش می دهد. سپس با استفاده از فناوری ویژه برای خواباندن هوش مصنوعی، نتایج قابل قبولی برای آموزش همزمان وظایف مختلف دستگاه به دست آمد.

می توانید شماره ۷۵ سایبرنما را اینجا بخوانید.

انتهای نامه