درمانی قوی یا افسانه ای بزرگ؟ – مشاوره تغذیه از طریق تلفن


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که وقتی این دو ماده با هم ترکیب می شوند ، تقریباً می تواند انواع بیماری ها را درمان کند. اگرچه شواهد نشان می دهد که اینها دارای خواص درمانی هستند. اما بسیاری از ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین صحت ندارد. این مقاله به مزایای عسل و دارچین می پردازد. و واقعیت را از افسانه یا تصور غلط جدا کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرن ها از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شده است.امروزه از عسل عمدتا در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست گیاه دارچین تهیه می شود. مردم آنها را کنده و خشک می کنند. که به آنها چوب دارچین می گویند می توانید دارچین را به صورت چوب ، خرد شده به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی از مردم تصور می کنند که ترکیب این دو حتی مفیدتر خواهد بود. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای منتشر کرد که در آن بیماری های مختلف ذکر شده است. بسیاری از آنها با ترکیب عسل و دارچین درمان می شوند. در مورد مخلوط عسل و دارچین دو برابر افزایش یافت.

اگرچه این دو ماده دارای مزایای درمانی زیادی هستند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است و همچنین می تواند به عنوان مکمل غذایی استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سریلانکا ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی دارد.

دارچین سیلان: این نوع که به “دارچین واقعی” معروف است ، سخت تر از چوب دارچین است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و اجزای آن ناشی می شود. به خصوص ماده ای به نام سینامالدئید. این ماده طعم و عطر دارچین را نیز تولید می کند.

در اینجا برخی از قابل توجه ترین مزایای دارچین آورده شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین آزمایش آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند.به هر حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه-بیش فعالی (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، فیبروز پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهدی وجود دارد. حمایت از این ادعاها کافی نیست.

خواص عسل

علاوه بر اینکه جایگزین سالمی برای قند است. عسل همچنین دارای خواص درمانی بسیاری است.با این وجود ، توجه به این نکته ضروری است که همه انواع آن یکسان نیستند. بزرگترین فایده عسل با مواد فعال غلیظ ، عسل مرغوب و تصفیه نشده است.

در اینجا برخی از مزایای علمی عسل وجود دارد:

ممکن است در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است. این ماده م inثر در اکثر داروهای سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قوی زخم ها و سوختگی ها:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک عامل موثر در بهبود زخم است.

تصور می شود که عسل به بهبود خواب ، بهبود حافظه ، افزایش قدرت جنسی نیز کمک می کند. درمان عفونت و این یک روش طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است. اما این ادعاها توسط علم پشتیبانی نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین ممکن است خواصی داشته باشد.

احتمالاً اگر عسل و دارچین به تنهایی بتوانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند. ترکیبی از این دو احتمالاً م moreثرتر است. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای خواصی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

ترکیب عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد. این به این دلیل است که ممکن است به کاهش تعدادی از عوامل خطر کمک کند. کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید فشار خون بالا سطوح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین بر همه این موارد تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد و کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش دهد.

یک متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول تام را به طور متوسط ​​16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. این همچنین کمی سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد. )

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما آنها فشار خون را به طور جداگانه تا متوسط ​​کاهش دادند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

به علاوه ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان های مفید برای قلب هستند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین ممکن است از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو به کاهش التهاب کمک می کنند. التهاب مزمن یک عامل کلیدی در پیشرفت بیماری قلبی است.

ممکن است به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند که می توان آنها را با یک ترکیب موضعی ترکیب کرد و به درمان بیماری های پوستی کمک کرد. عسل و دارچین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی هستند. این دو ویژگی هستند که برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود سوختگی ها را التیام می بخشد. همچنین می تواند برای درمان زخم پای دیابتی استفاده شود. که یک عارضه جدی است

دارچین ممکن است فواید دیگری نیز داشته باشد. در بهبود زخم به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی آن

زخم پای دیابتی در معرض عفونت باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است. مطالعات آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. روغن دارچین استفاده می شود که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است. و می توانید آنها را در فروشگاه مواد غذایی خریداری کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

ممکن است به کنترل دیابت کمک کند

کاملاً ثابت شده است که مصرف منظم دارچین برای بیماران دیابتی مفید است. همچنین ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که دارچین سطح قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه های کاهش دارچین قند خون افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل برای بیماران دیابتی نیز مفید است. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر بسیار کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد.علاوه بر این ، عسل ممکن است کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد. ضمن افزایش سطح کلسترول خوب (HDL).

برای شیرین کردن چای عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند ، اما عسل همچنین دارای کربوهیدرات بالایی است. بنابراین ، افراد مبتلا به دیابت باید در حد اعتدال غذا بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از فنول های آنتی اکسیدانی است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه ها از نظر آنتی اکسیدان ها رتبه اول را دارد. مصرف همزمان عسل و دارچین می تواند سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها را تأمین کند.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد ایده ترکیب دو ماده قوی برای درمان م effectiveثرتر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین برای بسیاری از بیماریها معجزه می کند. بسیاری از پیشنهادات عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نمی شود. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تایید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

مبارزه با علائم آلرژی:

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت وجود دارد. اما شواهد ضعیفی وجود دارد.

درمان سرماخوردگی: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند. اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

درمان آکنه: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ترکیب برای پوست مستعد آکنه مفید است. اما هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ماده در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل می تواند به شما در افزایش وزن کمک کند. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد عسل و دارچین می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند. اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

رفع مشکلات گوارشی: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند. و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای سلامتی بهتر

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از عسل به جای شکر است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید. زیرا مقدار زیاد عسل فرآوری شده در قفسه سوپرمارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است. که می تواند در مقادیر زیاد سمی باشد محتوای کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سریلانکا بخرید. اما اگر انواع مختلف کاسیا را می خورید. مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. شما می توانید با خیال راحت روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سریلانکا مصرف کنید.

استفاده از عسل و دارچین برای درمان بیماری های پوستی مقدار کمی عسل و روغن دارچین را مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید می شود. هر دوی این ترکیبات در بهبود سلامت قلب و عفونت ها بسیار مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیبی از عسل و دارچین به طور معجزه آسایی شفابخش است.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *