در پشت صحنه حمله به عزاداران حسینی در کشور، رژیم صهیونیستی همدست است.


اصغر جلالی امام جمعه شیربرج استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری آذربایجان غربی از آذربایجان، حجت الاسلام اصغر جلالی امام جمعه چهاربورگ ۳۱ مردادماه با ایراد خطبه های نماز جمعه این هفته از چهاربورگ با اشاره به پرتاب ماهواره خیام از کیهان بایکونور قزاقستان توسط ماهواره سایوز. . وی در فضا و پیام های این اثر گفت: خیمه از مهمترین نمادهایی است که می توانیم مسیر پیشرفت علمی را طی کنیم و یکی از مهم ترین ابزار قدرت بر اساس تدبیر علمی سلطان است. آینده روشنی را می گشاید و استقلال ایران عزیزمان را بیش از پیش تضمین می کند.

وی با اشاره به دروغ پردازی رسانه های غربی در این زمینه افزود: رسانه های غربی با انتشار و تکثیر اخبار کذب سعی در معرفی این ماهواره به عنوان یک اپلیکیشن نظامی-امنیتی دارند اما برخلاف رویکرد مغرضانه این رسانه ها. خیمه‌ها را جمع‌آوری می‌کند و داده‌ها و اطلاعات را ارسال می‌کند. استراتژی.» به‌ویژه با استفاده‌های صلح‌آمیز از کشاورزی، محیط‌زیست، آب و هوا، آب‌وهوا و غیره، مسئولیت مدیریت حوادث غیرمترقبه را بر عهده دارد.

امام جمعه شیربرج ادامه داد: جمهوری اسلامی با پرتاب ماهواره های طلوع، رصد، نوید، فجر، ناهید، پیام، ظفر، توانایی و دانش ملی خود را در عرصه فضا و ماهواره به نمایش گذاشت، اما پرتاب چادر بدون توجه به توسعه علمی کشور حاکی از گسترش همکاری های علمی با سایر قوا است.

وی تصریح کرد: بسیاری بر این باورند که در آینده ای نه چندان دور کشوری می تواند در عرصه جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد و در چندین حوزه به توانمندی های لازم و خودکفایی نسبی یا کامل رسیده باشد که یکی از این حوزه های راهبردی حضور است. در فضای.

حجت الاسلام جلالی به سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: این سخنرانی الگویی مختصر و موجز اما راهبردی برای تحلیل و الگوی خطبه ای غنی و پربار تلقی شد. .

وی تنها راه آزادی فلسطین را مقاومت دانست و گفت: در سال های اخیر هیچ یک از روندهای سیاسی و دیپلماتیک در آرمان فلسطین نتوانسته است حقوق فلسطینیان را تضمین کند و جلوی اشغالگری رژیم صهیونیستی را بگیرد. ضربه به رژیم صهیونیستی نیروی رزمی گروه های مقاومت فلسطین بود.

حجت الاسلام جلالی افزود: در این جنگ پیروزمندانه مقاومت فلسطین ۴ هزار فروند موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کرد و حملات موشکی اخیر «جهاد اسلامی» به عمق اراضی اشغالی که در پاسخ به تجاوزات اسرائیل رخ داد. نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی استحکام سامانه پدافندی «گنبد آهنین» را تضعیف کرد و پرسش سردی نیز گواه این مدعا است.

وی با بیان اینکه سید حسن نصرالله در این سخنرانی ایران را «قلب محور مقاومت» توصیف کرد، افزود: سید حسن نصرالله به محوری اشاره می کند که در سال های اخیر شکل گرفته و تثبیت شده و ماموریت اصلی آن مبارزه است. دخالت خارجی و رژیم صهیونیستی.

امام جمعه شیربرج همچنین با اشاره به عزاداری دهه اول محرم از شور و شعور حسینی و آگاهی مردم ایران اسلامی قدردانی کرد و افزود: این روزها وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: خنثی سازی توطئه دشمن برای انجام عملیات خرابکارانه در مراسم عزاداری حسینی در ایران.

جلالی تصریح کرد: متأسفانه شاهد حمله به عزاداران حسینی در کشورهای دیگر و حملات مکرر به مجالس عزاداری مسلمانان و شیعیان در افغانستان، کشمیر و بنگلادش بوده ایم و این روزها مرگ و مجروح شدن تعدادی از عزاداران حسینی در اخبار منتشر شده است. وی گفت: شیعیان نیجریه و پیروانشان شیخ «ابراهیم الزکزاکی» امسال نیز مانند سال های گذشته شاهد عاشورای خونین بودند و نیروهای امنیتی همزمان با عاشورای حسینی به عزاداران حمله کردند و تاکنون هفت نفر به شهادت رسیده اند.

وی بیان کرد: ریسمان تسبیح و نقطه مشترک این حملات، همدستی و مشارکت صهیونیست ها در پشت صحنه با مزدوران تکفیری و داعش و متحجران متحجر است که در یک توافق نانوشته، اسلام هراسی ناب فراوانی دارند. آموزه های حیات بخش و بیداری عاشورای حسینی.

انتهای پیام