دشمن مفاهیم ایدئولوژیک مانند دوست اجتماعی را ترویج می کند


حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استانداری همدانبه گزارش ایکنا از همدان، زیارت اسلام و مسلمین حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان امروز ۱۹ تیرماه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالگرد ازدواج است. از. حضرت علی (علیه السلام) و فاطمه سلام الله علیها می فرمایند: خانواده در اسلام یکی از مقدس ترین پایه هاست، بنیادی بر رحمت و مهربانی و همراهی است و این بنیان باید بر احسان باشد. زن و شوهر .

وی با اشاره به اینکه امروزه در مقوله ازدواج با مشکلات اساسی مواجه هستیم، افزود: متأسفانه سیاست های لیبرال غرب ساختار خانواده را تغییر داده است و ساختارهای جدیدی در ازدواج در غرب مطرح شده است مانند ازدواج سفید که در آن زن و شوهر. دوستان و دوستان هستند آنها اجتماعی زندگی می کنند و هر زمان که خسته هستند، هرکسی می تواند راه خود را برود.

امام جمعه حمدان با اشاره به اینکه ازدواج قانونی و رسمی در همه ادیان و کشورهای دنیا حتی کفار وجود دارد، افزود: در تمدن غرب ازدواج بدون تکالیف و ضوابط قانونی و قانونی را طراحی می کردند، در حالی که باید دید این عقیده چیست. با تشکیل خانواده انجام دهید، و شخص به کجا می رود؟

شعبانی ادامه داد: بر اساس آمار سال ۲۰۰۷ در آمریکا، ۵۹ درصد فرزندان حاصل ازدواج رسمی هستند، یعنی ۴۱ درصد حاصل ازدواج مشروع نیستند و از دیدگاه اسلام، مسیحیت و یهودیت، آنها مشروع نیستند.

وی بیان کرد: در سال ۲۰۱۲ حدود ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار زوج متاهل به صورت ازدواج سفید در آمریکا زندگی می کردند، یعنی بدون ازدواج با هم زندگی می کنند و تلاش می کنند این نوع ازدواج را در کشورهای آسیایی نیز ترویج دهند.

نماینده فقیه در استانداری گفت: دشمن ترویج مفاهیم فکری مانند دوست اجتماعی از دیدگاه همه ادیان آسمانی حتی غیر آسمانی است و این امر خلاف شرع و خلاف شرع است. نکته ناراحت کننده در فضای مجازی این است که موضوع ازدواج سفید در کشور ما توسط برخی به صورت علنی مطرح می شود.

وی خاطرنشان کرد: شاهد تسامح مسئولان فضای مجازی در ترویج ازدواج سفید و عادات شیطانی هستیم که بسیار ناراحت کننده است دلقک ها بسته اند!
الشعبانی با انتقاد از اینکه چرا مسئولان فضای مجازی را مدیریت نمی کنند، افزود: امروز علنا ​​ازدواج سفید و تولد فرزندان نامشروع را در فضای مجازی و رسانه ای تبلیغ می کنند و این تخلفات نظام ارزشی ما را به خطر می اندازد و هرکسی می تواند انجام دهد. چیزی نیست. او باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: خانواده ها باید بدانند که وقتی بستر حلال را سخت می کنیم و ازدواج را برای جوانان سخت می کنیم، طبیعتاً اتفاقات دیگری می افتد. البته این مورد نیز حق قانونی برای ورود جوان به حرم در مواقع غیرمجاز ایجاد نمی کند، بنابراین باید عفاف را رعایت کند، اما اسلام تاکید دارد که راه ازدواج سخت نباشد.

شعبانی با اشاره به اینکه حضرت علی (علیه السلام) در ازدواج اول خود مستأجر بودند، تصریح کرد: باید از ایشان الگو بگیریم و مهریه های گزاف، اسراف در هزینه های ازدواج و مهریه های سنگین چشم و چشم را کنار بگذاریم.

وی تاکید کرد: زوج های جوان باید آموزش های مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرند، عادت های غلط هر روز اضافه می شود و بهانه ها و محدودیت های مختلف به ازدواج های پیچیده اضافه می شود.

شعبانی و با تاکید بر لزوم تسهیل در امر ازدواج، افزود: حضرت علی (علیه السلام) اولین کسی بود که با مستاجر ازدواج کرد و ما باید از ایشان الگو بگیریم و از جهیزیه های گزاف و اسراف در هزینه های ازدواج و فراوانی جهیزیه پرهیز کنیم. چشم و چشم

وی با اشاره به اینکه در هفته افشای حقوق بشر آمریکا هستیم، یادآور شد: ایده حقوق بشر پس از جنگ های جهانی در سازمان های بین المللی شکل گرفت که قرار بود از حقوق اصیل بشر دفاع کنند و از آلام مردم مظلوم بکاهند. . به پیشبرد عدالت و حفظ کرامت انسانی کمک می کند، اما آیا این سازمان به اهداف خود رسیده است؟

شعبانی بیان کرد: امروز می بینیم که این ایده راهی برای متهم کردن کشورهای دیگر شده است، شاید در زمان شکل گیری این ایده طراحان آن تصور نمی کردند که حقوق بشر به ابزار فشار بر کشورهای دیگر تبدیل شود و نه تنها انسان را حفظ کند. . کرامت، اما راهی برای نام بردن از مخالفان دولت های غربی و استعماری است.

وی ادامه داد: از کشورهایی که حقوق بشر را زیر پا می گذارند می پرسیم چرا به دولت های سرکش سلاح می دهند؟ چرا یک بار آنها را محکوم نکنیم و چشم خود را ببندیم؟ اگر به حقوق بشر اعتقاد دارید، چرا دارو را برای بیماران ممنوع کنید؟ چرا جنگ سرنوشت؟
آیا درگیر خشونت گسترده علیه مردم هستید؟

الشعبانی گفت: تحریم های این کشورهای غربی مصداق خشونتی است که امروز به بهانه حقوق بشر صورت می گیرد و این مدعیان حقوق بشر که به بهانه های مختلف جنگ اقتصادی می کنند و تحریم می کنند و این تنها نیست. برای کشور ما، بلکه برای هر کشوری که قوانین و خواسته هایش را رعایت نمی کند، اتفاق می افتد.

امام جمعه همدان گفت: غرب بمباران اتمی کرد اما ما را متهم به ساخت بمب اتم می کنند، تاریخ می گوید هزاران نفر با بمب های شیمیایی آنها کشته شدند اما همچنان ما را متهم می کنند.

الشعبانی تصریح کرد: صحبت کشورهای غربی در مورد حقوق بشر شبیه شوخی است و سوال اینجاست که حقوق بشر در یمن و افغانستان در سال های گذشته کجاست؟ آیا حقوق بشر فقط در کشورهای غربی رعایت می شود؟

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: این جشنواره چندین هزار تماشاگر دارد و می تواند فواید مختلفی برای حفظ داشته باشد اما ابتدا باید تشخیص داده شود. و نتایج و دستاوردهای مثبت و منفی آن.

شعبانی تاکید کرد: جشنواره ها باید برای هویت و فرهنگ اسلامی و ملی استفاده شود، تصریح کرد: گروه های نخبگان، گروه های آموزشی و والدین فرهنگ و هنر کودک و نوجوان باید مشتاق برگزاری جشنواره ای متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی ما باشند.

انتهای پیام