دور از شیوع COVID-19: جلسه دستورالعمل های فعالیت بدنی


زن می ایستد و پشت میز کار خود را دراز می کند

گسترش بیماری تب دنگی تأثیر زیادی بر فعالیت های روزانه ما از جمله کار ما ، نحوه حرکت ما از نقطه A به نقطه B ، زمان گذراندن زمان در خانه ها و کارهایی که برای آرامش انجام می دهیم ، داشته است. فعالیت بدنی به چهار دسته عمده تقسیم می شود: شغل ، حمل و نقل ، خانه داری و اوقات فراغت. و همه این حوزه ها مستقیماً تحت تأثیر COVID-19 قرار می گیرند. با توجه به این که ورزش روحیه و خواب ما را بهبود می بخشد ، سیستم ایمنی بدن ما را بهبود می بخشد و می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد ، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مهم است که به یک شیوه زندگی فعال پایبند باشیم. آخرین دستورالعمل های بهداشتی برای کنترل شیوع COVID-19 مانع توانایی ما در پیروی از دستورالعمل های ورزشی ACSM-CDC نمی شود.

برای کاهش گسترش (یا “منحنی”) دولت فدرال توصیه های زیر را انجام دهید:

نکات مربوط به فعالیت بدنی برای آمریکایی ها نکات مختلفی را برای افراد در سنین و شرایط مختلف ارائه می دهد. به طور خلاصه ، کودکان بین سه تا پنج سال هر روز ، هر روز ، برای رشد و نمو نیاز به ورزش دارند. کودکان و نوجوانان 6 تا 17 ساله حداقل 60 دقیقه در روز به فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید نیاز دارند. بزرگسالان 150 دقیقه در هفته به فعالیت متوسط ​​تا شدید نیاز دارند. سرانجام ، صرف نظر از سن شما ، برخی از فعالیت های بدنی بهتر از هیچ کدام است.

آیا می توان در طول شیوع بیماری ، شیوه زندگی فعال جسمانی را حفظ کرد؟

چگونه می توانم فعالیت بدنی کافی برای حفظ سلامت جسمی و روانی مطلوب را شامل شوم؟ اگر از من بخواهند در خانه یا دور از جامعه کار کنم ، چگونه می توانم فعال بمانم؟ این س questionال بسیار خوبی است و پاسخ ها نشان می دهد که مجموعه دستورالعمل های فعالیت بدنی و منحنی ها با هم ترکیب نشده اند. ما می توانیم آگاهانه برای کاهش انتشار ویروس COVID-19 عمل کرده و می توانیم سطح فعالیت بدنی خود را حفظ کنیم.

با توجه به CDC ، “پارک ها ، مسیرهای پیاده روی و فضاهای باز می توانند فرصت هایی را برای ورزش فراهم کنند و در عین حال فرصت هایی برای آرامش ، سلامتی و تندرستی ایجاد کنند.” اینکه ما در خانه کار می کنیم و جلسات خود را با دیگران محدود می کنیم به این معنا نیست که نمی توانیم برای شرکت در فعالیت های بدنی به پارک ها و فضاهای باز برویم. مناطقی که بودجه خود را به پارک ها و تفریحات در فضای باز اختصاص داده اند ، اکنون می توانند از مزایای سلامتی جامعه از سرمایه گذاری های خود استفاده کنند.

نکاتی در مورد چگونگی ادغام فعالیت بدنی هنگام کنترل همزمان شیوع COVID-19:

  1. فاصله اجتماعی بیشتر ورزشهای سخت باید شما را از فاصله ای بیش از 6 فوت با دیگران حفظ کند. برخی از تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید را در نظر بگیرید ، مانند دویدن ، تمرینات قدرتی ، ورزش ، یوگا و غیره. لازم نیست قطرات بزاق یا ذرات در معرض دید دیگران قرار گیرد.
  2. ماسک بزنید. گاهی اوقات ورزش کردن هنگام پوشیدن ماسک راحت نیست ، اما نکته اصلی این است که یک مانع فیزیکی برای جلوگیری از افتادن جریان هوا در هنگام ورزش ایجاد کنید. خوشبختانه صنعت ورزش انواع ماسک هایی را ایجاد کرده است که به طور خاص برای ورزش راحت و تنفس پذیر و برای کاهش گسترش سیستم تنفسی طراحی شده است. همچنین گزینه های دیگری برای ذخیره سازی وجود دارد ، مانند اجرای گاف یا گاف. این لباس ها دور گردن پوشیده می شوند و به راحتی بالا و پایین کشیده می شوند. تا جایی که ممکن است باید ماسک بزنید ، مخصوصاً وقتی در اطراف دیگران هستید.
  3. فضای باز در ساختمان بهتر است. یک پارک ، پیاده رو ، دریاچه یا فضای باز مطلوب تر از محیط داخلی است. پیاده روی و باغبانی همچنان دو روش رایج فعالیت بدنی در بزرگسالان هستند و نیازی به برنامه ریزی یا سرمایه گذاری مالی زیادی ندارند.
  4. تهویه مناسب و فیلتراسیون هوای کافی کلیدی است. با توجه به CDC ، امکانات باید تهویه را طوری تنظیم کنند که حداکثر حجم هوای تازه به فضای زندگی منتقل شود در حالی که رطوبت 40-60 حفظ شود. در صورت امکان باید همه این اجزا را برای راه اندازی در اختیار داشته باشید تا حداکثر سود را به دست آورید.
  5. به عنوان یک تیمبه فعالیتهایی را که می توانید به تنهایی انجام دهید و نه ورزشهای گروهی ، مخصوصاً برای فعالیتها یا ورزشهایی که به صمیمیت نیاز دارند ، انتخاب کنید.
  6. در زمان بازی فعال خانوادگی شرکت کنید. بازی ای که به همه اجازه می دهد بلند شوند و حرکات را بشمارند.
  7. در خانه خود حرکت کنید. کارهای جاری یا برجسته خانه مانند نظافت کمد ، چیدمان پارکینگ یا چیدمان مجدد مبلمان را پیگیری کنید و به یاد داشته باشید که جاروبرقی نیز یک فعالیت بدنی است!
  8. زمان پخش تلویزیون با پرش به اطراف یا فشار دادن در طول تبلیغ ، تماشای تلویزیون را فعال تر کنید.
  9. کار (بیرون) از خانه. اگرچه برخی از مشاغل به چندین ساعت ویدئو کنفرانس یا نوشتن نیاز دارند ، اما ما همچنان می توانیم در حین تولید برخی از فعالیت های بدنی را نیز در نظر بگیریم. اول ، استفاده از میز تحریر – زیاد نشستن هرگز ایده خوبی نیست. ثانیاً ، تعداد زیادی غلاف کوچک (5 ، 10 پوند. دمبل) آماده استفاده وجود دارد – هیچکس هرگز نمی بیند که شما یک غلاف کوچک را بلند کنید – فقط به یاد داشته باشید که دوربین را روی شانه خود قرار دهید. سوم ، افزودن دوچرخه بدون رومیزی و یک سواری سالم در سال 2021 را در نظر بگیرید!

روشهای زیادی برای افزودن فعالیت بدنی به زندگی روزمره وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، تمرین رایگان ACSM یا منابع شکن COVID-19 آنها را بررسی کنید.

نویسنده: کارلوس J. کرسپو ، Dr.PH ، FACSM ، دانشگاه ایالتی پورتلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *