دومین اجلاسیه هشت هزار شهید گیلان برگزار می شود


محمد عبدالله بور فرمانده سپاه قدس گیلان

به گزارش خبرگزاری ایکنا از گیلان و به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان عصر دیروز نهم آبان ماه در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان مجلس گیلان در شورای اسلامی. این شورا که در اتاق جلسات سپاه قدس سیلان برگزار شد، الگوی دفاع مقدس شهدا را الگوی بی نظیری دانست و گفت: اگر فرهنگ شهادت در مدارس، دانشگاه ها و دانشگاه ها جا افتاده باشد. در عرصه های فرهنگی هیچ نیرویی توان مقابله با جمهوری اسلامی را نخواهد داشت و در این راستا دشمن تلاش می کند این امر در کشور نهادینه نشود.

وی با اشاره به نقش استان گیلان در دوران دفاع مقدس گفت: استان گیلان با تقدیم هشت هزار شهید در دوران دفاع مقدس، ولایتمداری منطقه ای خود را نشان داده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان بر لزوم توجه به اجلاسیه بزرگ هشت هزار شهید استان گیلان در سال ۱۴۰۳ تاکید کرد و گفت: آخرین اجلاسیه هشت هزار شهید گیلانی به برکت امام خمینی(ره) هدایت و اجرا شد. شهدا، وگرنه اجرای آن نه در توان ما بود و نه در توان ما.

عبدالله پور حضور سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در اجلاسیه هشت هزار شهید گیلان را از افتخارات گیلان دانست و تصریح کرد: شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی به دلیل مشغله کاری قصد حضور در این همایش را نداشت. اما وی به وابستگی و احترام شدید خود به مادران شهدا اشاره کرد و به همین دلیل دعوتنامه امضا شده ای از مادران شهدای گیلانی برای آنها ارسال کردیم.

وی در ادامه به کسب رتبه اول استان گیلان در سازمان شهدای یفراء در کشور اشاره کرد و افزود: گیلان بهترین استان در سازمان شهدای یفراء در کشور است و این حاصل تلاش و کوشش بسیج و شهدا در گیلان. .

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هشت هزار شهید استان گیلان در رشت ساخته می شود، افزود: با تلاش های صورت گرفته در تلاش هستیم تا ساختمان کنگره هشت هزار شهید در گیلان ساخته شود و این امر با کمک اعضای شورای نمایندگان گیلان در شورای اسلامی .. نیاز است.

عبدالله پور با اشاره به اینکه اولین اجلاسیه هشت هزار شهید گیلان در کشور بی نظیر بود، گفت: دومین اجلاسیه هشت هزار شهید استان گیلان در سال ۱۴۰۳ برگزار می شود، بنابراین انتظار داریم نمایندگان مجلس کمک کنند تا همایش هشت هزار نفری برگزار شود. شهدای گیلان

وی خواستار کمک نمایندگان مجلس به توسعه پایگاه های مقاومت بسیج در کشور و استان گیلان شد و گفت: پایگاه های مقاومت بسیج در تمامی بحران ها در کنار مردم بوده و در عرصه های علمی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. محرومیت ، اما کمترین بودجه را دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تمامی اغتشاش گران گیلان دستگیر شدند افزود: دستگیری اغتشاش گران گیلان باعث کاهش خسارات وارده به اماکن عمومی گیلان شد و بیشتر رفتار اغتشاش گران نابسامان است و به همین منظور. دلیل شکست فتنه دشمن

انتهای نامه