دی بلاسیو قول می دهد جایگزین برنامه استعدادها و توانایی های منحصر به فرد نیویورک شود

دی بلاسیو قول می دهد جایگزین برنامه استعدادها و توانایی های منحصر به فرد نیویورک شود


دولت دو بلاسیو اعلام کرده است که قصد دارد نحوه آموزش دانش آموزان را در زمینه شناسایی و آموزش تغییر دهد ، برنامه فعلی استعدادها و استعدادها را کنار بگذارد ، در حالی که “آموزش تسریع شده مناسب” برای دانش آموزان کلاس سوم و بالاتر اضافه می شود ، حتی اگر دانش آموزان هنوز در حال تحصیل هستند. کلاس های درس همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، این شهر اجرای آزمایشات با استعداد و استعداد برای کودکان چهار ساله را متوقف می کند. همه دانشجویانی که در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T نژادپرستانه شهر نیویورک در پنج منطقه و محافل آموزشی در سراسر کشور به مانع تبدیل شده است. آزمون های ساعتی که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار متناقض است. منتقدان آزمون استدلال می کنند که آزمون مناسب سن است ، مناسب بودن واقعی را اندازه گیری نمی کند و با محدودیت منابع ، دانش آموزان را مورد تبعیض قرار می دهد.

برای شرکت در آزمون ، برای سال تحصیلی 2019-20 ، تنها 6 درصد از دانش آموزان پیش دبستانی در مهد کودک G&T شهر سیاه پوست هستند و تنها 8 درصد آنها لاتین هستند. هنگامی که شهر تست را با راهنمایی و قرعه کشی جایگزین می کند ، دانش آموزان را از جوامع کم درآمد جذب می کند. اکنون ، به گفته مقامات ، این ولسوالی مربیان عمیق مهد کودک را در زمینه آموزش سریع تربیت می کند – و با افزایش برنامه از 80 مدرسه به 800 مدرسه از 800 مدرسه ابتدایی ، تعداد مدارس را افزایش می دهد. معلمان بیشتری را استخدام خواهد کرد تا این آموزش را در مناطقی با برنامه های کم یا بدون هدیه پوشش دهند. همه دانش آموزان کلاس سوم برای تکمیل معاینه می شوند.

دولت دو بلاسیو رویکرد خود برای تسریع یادگیری را “درخشان نیویورک” نامیده است و گفته است که 65000 مهد کودک خدمات رسانی خواهند کرد ، 26 برابر 2500 دانش آموزی که در حال حاضر در برنامه G&T ثبت نام کرده اند.

“دوران قضاوت در مورد یک کودک چهار ساله بر اساس یک آزمون واحد به پایان رسیده است. بیل دو بلازیو ، شهردار گفت ، نیویورک عالی به دهها هزار کودک مشاوره فوری خواهد داد. “هر کودک در شهر نیویورک شایسته این است که از تمام توان خود استفاده کند و این مدل جامع به آنها فرصت می دهد.”

جلسات ولسوالی ها و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات برگزار می شود ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات می گویند که ساخت این پروژه را در ماه دسامبر آغاز می کنند ، اما سرانجام سرنوشت آن به شهردار بعدی بستگی دارد ، شهرداری که فقط نیم ماه بعد به قدرت می رسد. اریک آدامز ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری ، گفت که او پروژه های توانمندتری را در محله های کم درآمد پیشنهاد می کند ، اما نمی گوید که از تخریب پروژه هایی که برای چندین دهه در حال اجرا بود ، حمایت می کند.

اوان می گوید: “اریک برنامه را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اجرای سیاست مطابق با نیازهای دانش آموزان و والدین را برای خود محفوظ می دارد. البته ، وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان مناطق کم درآمد بهبود بخشد.” Thies ، مشاور و سخنگوی ارشد تبلیغات ، در بیانیه ای گفت.

دی بلاسیو وعده داده است که Gifted & Talented را به عنوان بخشی از تغییر سیاست پذیرش که در اوج بیماری همه گیر اعلام کرده بود ، تعمیر اساسی کند ، اما به منظور انجام آزمایش دیگری در بهار امسال حرکت کرده است. با این حال ، شورای شهر به موافقت با یک آزمایش رای داد و شمار کشته ها را به دنبال داشت. گفته می شود ریچارد کارانزا ، مدیر سابق مدرسه از تصمیم اولیه شهردار برای ادامه امتحان خشمگین شده است که به تصمیم او برای کناره گیری کمک کرد. تیم متنوع شهردار چندین سال پیش توصیه به توقف G&T کرد.

این داستانی است که در حال تکامل است و مورد تجدید نظر قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *