رئیس اداره تحقیقات نیویورک با گیگ معاون دادستان کل ایالات متحده تماس گرفت

رئیس اداره تحقیقات نیویورک با گیگ معاون دادستان کل ایالات متحده تماس گرفت


رئیس اداره تحقیقات این شهر قرار است از سمت خود به عنوان معاون دادستان کل ایالات متحده کناره گیری کند ، درست چند روز پس از آنکه گزارش وی به شهردار بیل دو بلاسیو در مورد سوء استفاده از منابع عمومی برای تبلیغات برای رئیس جمهور شکست خورده و خانواده اش فاش شد.

مارگارت گارنت ، که از سال 2018 عضو DOI بوده است ، معاون دادستان دفتر دادستانی ایالات متحده در جنوب نیویورک ، دامیان ویلیامز است. او در 10 نوامبر استعفا می دهد و دانیل کورت ، معاون رئیس ستاد ، سرپرستی منشی را بر عهده می گیرد.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان داد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین واضح که مانع استفاده از منابع می شود ، در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری او در سال 2019 حدود 320،000 دلار هزینه امنیت شهردار پرداخت کرده است. در مورد فعالیتهای سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس خبری برای اعلام این گزارش گفت: “این امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین چندین نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. افسر که جزئیات را ارائه کرد به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرد و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) برد و به تازگی برای کار به بروکلین رفت.

تا به امروز ، دی بلاسیو از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، که نقض احتمالی اخلاقی است و می تواند به عملکرد کارکنان شایعه شده وی آسیب برساند. این به عهده کمیسیون حل اختلاف شهر است که تعیین کند آیا دو بلاسیو مجبور شده است مبلغ 319،794.20 دلار را که برای سفر به دلیل جزئیات امنیتی خود در طول انتخابات ریاست جمهوری هزینه کرده است به شهر بازپرداخت کند.

به گفته دبیر مطبوعاتی د بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی کمیسیون در مورد هزینه های مربوط به کمپین درخواست تجدید نظر می کند و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو او و خانواده اش را از الزامات امنیتی منحصر به فرد در امان داشت و از دستورالعمل های NYPD پیروی کردند.

“وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم. دو بلازیو در کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت که من نمی دانم مراسم امنیتی چیست. “من نمی دانم رویکرد تاریخی چیست. من فقط می دانم و فرض می کنم بر اساس آنچه بر سر شهردار دیگر آمده است ، انجام شود. “

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده نادرست و ناعادلانه” است.

گزارش DOI همچنین می تواند عواقب جنایی برای نگهبان شهردار ، هوارد ردموند ، بازرس NYPD داشته باشد ، که گفته می شود با شکستن تلفن خود و امتناع از ارسال یادداشت ها “این تحقیقات را متوقف کرده و سعی در خنثی سازی آن داشته است”. گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج مارک پیترز ، رئیس سابق خود ، توسط د بلازیو ، به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارشی انتقادی از دولت دو بلاسیو منتشر نکند و به شورای شهر بگوید که شهردار در تماس تلفنی “بر سر من فریاد کشید و من را متهم کرد که سعی در سرنگونی دولت او دارم” و فراتر از آن. به من اطلاع دهید که آیا او می خواهد تلفن را قطع کند قبل از اینکه من چیزی را بگویم که نباید انجام دهم. ” “

گارنت در نامه استعفای خود اذعان کرد که “در زمان آشفتگی و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نام دو بلاسیو را می پذیرد به شرط این که به من اجازه داده شود تحت هدایت DOI از اختیارات خود استفاده کنم ، با قضاوت حرفه ای و مستقل من هدایت می شود. ”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، پیش از این ، وی به مدت 12 سال در DOJ به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده کار می کرد و گهگاه به عنوان رئیس استیناف و رئیس اداره تروریسم ، جنایت و سازمان فعالیت می کرد.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت یک وکیل مشهور آمریکایی است. وی در طول دوران ریاست جمهوری خود ، مهمترین تحقیقات و تعقیب های این دفتر را رهبری کرده و مشاوره های بی شماری (دادستان کل ایالات متحده) ارائه کرده است. ” “حرفه او در خدمات عمومی هیچ شکی در این نیست که او معاون وزیر خارجه ایالات متحده خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، معاون دادستان کل ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *