راه حل سرمایه; فین تک اسلامی پیشگام در کنیا


به گزارش ایکنا ؛ در سال های اخیر با ترویج مسائل مالی و فناوری های جدید، حوزه فناوری مالی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بسیاری از افراد فعال در بخش های مختلف اقتصاد امروز تبدیل شده است.

به طور کلی، حوزه فناوری مالی به دلیل مقیاس و رشد سریع به یکی از مهم ترین بخش ها در اقتصاد کشورهای مختلف تبدیل شده است و بسیاری از استارتاپ ها چشم به راه حضور و موفقیت در این حوزه مهم هستند.

فین تک نیز پدیده ای به نام فین تک اسلامی را معرفی کرده است که با توجه به رشد صنعت مالی اسلامی در جهان در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. استارت آپ های فعال در سال های اخیر در این زمینه و در کشورهای مختلف در مناطق مختلف وارد بازار اقتصادی شده اند.

کنیا یکی از کشورهای در حال توسعه آفریقا توانسته است سرمایه گذاران بزرگی را به اقتصاد خود جذب کند و در این میان حوزه مالی اسلامی نیز با توجه به حضور جمعیت مسلمان در این کشور رو به رشد است.

علاوه بر بانکداری اسلامی متعارف، مقامات کنیا نیز آماده استفاده از فین تک برای پیشرفت این بخش هستند. استفاده و حمایت از این گونه نوآوری ها معاملات را تسهیل می کند و تجارت را برای شرکت های بزرگ، شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) و افراد تشویق می کند.

Hal Capital یک سازمان فین‌تک فنلاند پیشرو است که به دنبال تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در صنعت FMCG کنیا است (محصولی که به سرعت با قیمت‌های نسبتا پایین به فروش می‌رسد). Capital Solutions این چشم انداز را از طریق ابزارهای تامین مالی جایگزین در قالب تامین مالی خرد ارائه می دهد و به کسب و کارهای کوچک اجازه می دهد از حمایت مالی حیاتی مورد نیاز برای برنامه ریزی و رفع نیازهای مالی خود از طریق یک پلت فرم واحد بهره مند شوند.

به گفته محمود داولی، بنیانگذار این شرکت، Capital Solutions که در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، هدفش بهبود مشارکت مالی در کنیا است و اولین استارت آپی در نوع خود است که محصولات و خدماتی را ارائه می دهد که فقط مقرراتی نیستند. این به شدت توسط بانک مرکزی کنیا دنبال می شود، اما با شریعت نیز مطابقت دارد.

پلتفرم مالی دیجیتال پیشرفته فین‌تک استارت‌آپ فین‌تک به مشتریان خود دسترسی به محصولات و خدمات اعتباری را فراهم می‌کند که به آنها امکان می‌دهد دائماً منابع را احتکار کنند و با شکاف مالی که امروزه صاحبان مشاغل کوچک در کنیا با آن مواجه هستند معامله کنند. خودت را بزرگتر کن این پلتفرم چیزی است که صاحبان مشاغل در کنیا می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

به عبارت ساده‌تر، Capital Solutions، با هدف ایجاد جامعه‌ای قوی از صاحبان مشاغل، امیدوار است بتواند شکاف بودجه‌ای را که صاحبان کسب‌وکارهای کوچک کنیایی امروز با آن مواجه هستند، با امکان ذخیره‌سازی منابع پایدار و رشد کسب‌وکار پر کند. این امر در نهایت باعث خودکفایی این مشاغل می شود و در درازمدت مشاغل بیشتری برای جامعه ایجاد می کند.

Capital Solutions خدمات متنوعی را به مشاغل کوچک و متوسط ​​کنیا ارائه می دهد. این خدمات شامل پرداخت فوری تامین کننده است. این خدمات برای Capital Solutions برای ارزیابی فرصت‌های رشد واقعی برای کسب‌وکارهایی است که به دنبال کمک مالی و وام هستند، و به ارزیابی و ایجاد پیشنهادات مالی ساده با شرکای مناسب می‌پردازند تا صاحبان کسب‌وکار بتوانند به راحتی روی کسب‌وکار در حال رشد خود تمرکز کنند.

عیب یابی کنید و سعی کنید اولین بازیکن فین تک اسلامی در کنیا شوید

در کنیا، به دلیل کمبود حمل و نقل عمومی و قیمت بالای سوخت، روشی به نام Ride Hailing رایج است که در آن صاحبان خودرو صندلی های خالی خود را با سایر مسافران به اشتراک می گذارند تا از ترافیک و آلودگی هوا جلوگیری کنند و هزینه ها را کاهش دهند.

Capital Solutions برای افرادی که وسیله نقلیه خود را به اشتراک می گذارند تا از طریق اپلیکیشن این شرکت، سوخت را با قیمت مناسب دریافت کنند و درآمد خود را افزایش دهند، خدماتی به نام تامین مالی سوخت فوری ارائه می دهد.

تامین مالی سهام (Equity financing) یکی دیگر از خدماتی است که راه حل سرمایه ارائه می دهد. راه‌حل‌های مالی این استارت‌آپ به کاربران اجازه می‌دهد تا رشد کسب‌وکار کوچک خود را از طریق تأمین مالی سهام افزایش دهند.

به گفته مقامات استارت آپی، Capital Solutions در حال کار بر روی سرویسی به نام SALARY CREDIT ADVANCE است که به کارفرمایان کمک می کند پیش پرداخت یا تامین مالی برای خرید خانه به کارمندان ارائه دهند. قرار است استارت آپ با همکاری کارفرمایان کمک های مالی اندکی مطابق با قوانین مالی شرع و در قالب پیش پرداخت به کارکنان شرکت های خود ارائه دهد که این امر باعث کاهش هزینه های مالی برای کارفرمایان و ارتقای شرایط کاری بهتر می شود. .

به گفته مقامات Capital Solutions، این طرح حقوق ها را با شرایط فردی کارکنان تنظیم می کند و به آنها اجازه می دهد تا امور مالی خود را که کارفرمایان از آن حمایت می کنند، کنترل کنند.

عیب یابی کنید و سعی کنید اولین بازیکن فین تک اسلامی در کنیا شوید

سال گذشته، Capital Solutions قراردادی را با Dukaree برای ارائه کمک مالی فوری به شبکه مشتریان خود امضا کرد. بر اساس این تفاهم نامه، راه حل های سرمایه و دوگانه، از طریق سرمایه گذاری های مشترک، زنجیره تامین مالی رشد ساده، انعطاف پذیر و شتابان را با تامین مالی، شفافیت، ثبات و پرداخت های مستقیم به مشاغل کوچک و متوسط ​​در کنیا فراهم می کند.

ترجمه گزارش: محمد حسن گدرزی

انتهای پیام