راه حل مشکلات کشور تولید و امید به جوانان است


حجت الاسلام موسوی یک فرد استبه گزارش ایکنا از خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد النبی مصفی فرد، امام جمعه اهواز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ایشان سبک زندگی اسلامی را توصیه می کنند.

وی بر صبر و دوراندیشی تاکید کرد و افزود: دنیا محل تحمل سختی هاست. بنابراین، شما نمی توانید دنیایی را بدون سختی بخواهید. بسیاری از مردم، چون دنیا را آسان می دانند، سختی ها را متحمل می شوند، در حالی که گرفتاری ها بی هدف نیست. در آغاز اسلام، سختی‌های متحمل شده بسیار بیشتر از سختی‌های کنونی بود.

نماینده فقیه در خوزستان گفت: ۴۳ سال را به سختی پشت سر گذاشتیم اما باید بدانیم که امام زمان (عج) را داریم و وقتی سختی نشان می دهد رحلتش نزدیک می شود.

موسویورد گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با مردم استان اصفهان یکی از مهم ترین ویژگی های دوستی ایران را دوری از یأس و ناامیدی و کار و تلاش مستمر مسئولان برای حل مشکلات ایران اسلامی دانستند.

امام جمعه اهواز با اشاره به تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشروی ایران گفت: مسئولان باید برای حل مشکلات تلاش کنند چرا که پیشرفت مبنای صلابت و اقتدار نظام اسلامی است. به گفته مقام معظم رهبری، اگر نظام پیشرفت کند و در دنیا نمایان شود، دموکراسی جهان غرب از بین خواهد رفت.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در هشت سال گذشته سفره مردم به عمد تنگ شده و دستاوردهای نظام نیز تحت تأثیر قرار گرفته است، اما تحقق روشی جدید برای درمان سرطان خون، برپایی صلیب است. – پالایشگاه مرزی ایجاد چند صد کارخانه نفت، بومی سازی تجهیزات استخراج نفت و گاز و رونمایی از موشک بسیار پیشرفته از دستاوردهای دولت انقلاب در سال گذشته است.

موسویورد گفت: با وجود مشکلاتی مانند بیکاری، باید به نظام امیدوار بود زیرا خداوند وعده داده است که از کمک به کسانی که دین خدا را یاری می کنند، دست نخواهد کشید. مثلاً همه دنیا می خواستند حضرت موسی (علیه السلام) به دنیا نیاید، اما کاری از دستشان برنمی آمد.

وی گفت: در سال ۵۶ چون همه نیروها مسلح بودند امیدی به پیروزی انقلاب اسلامی نبود اما پیروز شدیم. دستاوردهای امیدوارکننده یکی از دلایل امیدواری در این نظام است.

امام جمعه الاهواز گفت: به برکت ائمه انقلاب پایگاه دفاعی را تقویت کردند و همه دنیا جرات نگاه چپ به کشور را ندارند.

موسویورد بیان کرد: مقالات علمی معمولا نشانه رشد علمی است و طبق آمار بانک جهانی سه برابر دانشگاه های ایران جمعیت دارد و بیشتر رشد محصول جوانان و دانشگاه های ماست، بنابراین دانشگاه ها مورد هجمه قرار می گیرند.

وی بیان کرد: میزان تفاوت گزارش بانک جهانی در ۴۰ سال قبل با اکنون این است که چنین رشدی به ۳۰۰ سال نیاز دارد و بسیاری از کشورها به این دستاوردها دست پیدا نکردند. در اوایل انقلاب، نرخ فقر در ایران اسلامی ۴۶ درصد و در هشت سال گذشته ۰.۱ درصد بوده است. در کشوری که گفته می شود ضد زن است، رتبه پزشکی متخصصان زن ۱۲ برابر قبل از انقلاب است. ایران از نظر تحصیلات پسران و دختران رتبه اول را دارد. زنان این کشور در عرصه ورزش نیز به مقام های بزرگی دست یافته اند.

موسویورد با اشاره به تقدیم ده هزار شهید در کشور گفت: همانطور که در هشت سال دفاع مقدس ذره ای از خاک کشور را از دست ندادیم، کسانی که آشوب می آفرینند فکر نکنند که نظام آنها را شکست می دهد. برخی از اینها فریب خوردند و برخی از طرف مقابل آمدند، اما باید بدانند که ایران اسلامی این مسائل را تحمل نمی کند و قاطعانه با این افراد برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به شکست دشمنان گفت: یکی از نشانه های امید عقب نشینی دشمنان است و امروز می بینیم که هیچکس به فکر آمریکا نیست. ایران اسلامی آمریکا را به چالش کشیده است. ۲۲ درصد این سرزمین قبلا مستعمره انگلیس بوده است اما اکنون مستعمره انگلیس وجود ندارد.

امام جمعه اهواز گفت: راه حل همه مشکلات تولید، ناامیدی از مرزهای خارجی ایران اسلامی، امید به جوانان و بسترسازی برای تولید است.

انتهای نامه