رسالت محوری اصل اساسی خدمت به مردم است


دیدار امام جمعه با دادستان عمومی و انقلاب کرمان

به گزارش قنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت الاسلام حسن العدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب مرکز در استان کرمان دانست گفت: حرکت بر روی ماموریت محوری در انجام مسئولیت ها یک اصل اساسی برای خدمت به مردم است.

وی افزود: شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بر اساس تکلیف محوری در همه عرصه ها عمل کرد و بر همین اساس به عنوان یک شخصیت جهانی شناخته می شود.

امام جمعه کرمان تصریح کرد: همواره باید توجه داشته باشیم که مسئولیت ها در زمینه های مختلف تفاوت های اساسی دارند و باید با شناخت همه جوانب مسائل در انجام وظایف و مسئولیت ها پیش رفت.

وی با اشاره به جایگاه والایی که قوه قضاییه در نظام حاکمیتی کشور دارد، گفت: دادستان کرمان سوابق شگرف زیادی در حوزه توسعه عدالت دارد که این تجربیات در تعمیق عدالت در جامعه بسیار موثر خواهد بود.

حجت الاسلام العدادی سلیمانی همچنین بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و ادامه داد: اقتدار همراه با ادب اسلامی یکی از مهم ترین مولفه های کار قضایی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

آداب معارف اسلامی و قوه قضائیه

مهدی بخشی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با تایید اینکه خود را سرباز استان می دانیم، گفت: ارتباط دستگاه قضایی با نهاد نمایندگی فقها در استان و امام جمعه کرمان را مد نظر داریم. در جهت محافظه کاری باشید چون ائمه جمعه در واقع نمایندگان فقه هستند.

وی افزود: در دستگاه قضایی استان کرمان همواره بر تکریم ارباب رجوع تاکید داشته ایم و در این راستا باید تاکید کرد که رویکرد اسلامی منافاتی با اختیار و تصمیم دستگاه قضایی ندارد.

وی همکاری ائمه جمعه با دستگاه قضایی را مبنای قوت قلب و تداوم تدابیر قدرتمند دستگاه قضایی دانست و گفت: تلاش می کنیم در سایه تعامل، امنیت مطلوب را برای مردم به دست آوریم. بین دستگاه قضایی و نهاد نمایندگی فقها در استان.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر تکریم ارباب رجوع تاکید داشته اند و این اصل در دستگاه قضایی استان کرمان مورد تاکید ویژه قرار گرفته است چرا که بر اساس اخلاق حسنه می توان گام های اساسی را در امر انجام داد. زمینه اصلاح متهمان و محکومان و توسعه عدالت برای برداشت محصول.

بخشی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه ائمه جمعه و ائمه جمعه گفت: نماز جمعه یکی از استثنایی ترین فرائض است که برای جامعه برکت دارد و ائمه جمعه در واقع جایگاه ایمان، تقوا و بصیرت هستند. دستگاه قضایی مفتخر است که ائمه جمعه همواره از اجرای مأموریت های این مجموعه حمایت کرده و خواهند کرد.

انتهای پیام