رفع موانع اقتصادی ازدواج جوانان


موانع فرهنگی و اقتصادی ازدواج جوانان باید برداشته شود

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر امروز ۱۹ تیرماه در خطبه های نماز جمعه مهدیشهر با اشاره به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، گفت: آمریکایی ها ایران اسلامی را از آن خود می دانند. مانعی بر سر راه تحقق نظم نوین جهانی است، از این رو پول و رسانه ها سعی دارند ایران را ناقض حقوق بشر معرفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه گاهی می توان با مفسد برخورد کرد، یادآور شد: غربی ها می گویند ایران حقوق بشر را رعایت نکرده است در حالی که رژیم ناقض حقوق بشر آمریکایی ها هستند چه در دنیا چه در کشورشان فقط یک شعار حقوق بشر می دهند.

امام جمعه محدیشهر ادامه داد: شهادت آیت الله بهشتی، سوء قصد به رهبر انقلاب، شهادت آیت الله صدوقی، بمباران سردشت و شلیک موشک به هواپیمای مسافربری از جمله جنایات است.

حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه خداوند وعده پیروزی داده است، اظهار داشت: امروز اگر در مقابل نظام سلطه بایستیم و نیتمان الهی باشد، خداوند نصرت خود را به ما عطا می کند.

بارانی با بیان اینکه متاسفانه مهدیشهر بالاترین سن ازدواج را در استان سمنان دارد، تصریح کرد: میانگین سن ازدواج برای پسران ۲۸ سال و برای دختران ۲۵ سال است، بنابراین باید دید چه موانعی برای ازدواج جوانان ایجاد می شود؟ گاهی جوانان از ازدواج فرار می کنند، لذا کار عملی و فرهنگ سازی در زمینه رفع موانع لازم است.

به گفته وی، عادات غلط و استرس زا از مهم ترین موانع ازدواج است و بر همین اساس، چشم و هم چشمی و انتخاب پرهزینه و مادی همه چیز باعث کاهش میل به ازدواج شد، چرا که امروزه پرداخت هزینه های ازدواج . برای خانواده هاست، نمی شود، بنابراین سنت های غلط را باید با تربیت فرهنگی شکست.

انتهای پیام