روز بدون فوت ناشی از کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد


 کرونا به گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از وبدا، محمد پهلوان کاشی، رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلا و سرپایی مبتلا به کرونا با کاهش نسبی همراه است خاطرنشان کرد: همراهی و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بهترین راهکار در کنترل همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران جدید مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی طی ۱۰ روز گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است افزود: طی یک روز گذشته ۱۰۴بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد ۶۲ نفر در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

پهلوان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۳۷ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸۸ بیمار  در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تعداد بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را  ۸۵نفر عنوان کرد که از این تعداد۶۳  نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه تحت مراقبت  هستند.

پهلوان با تاکید بر اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در تمامی ایام در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: طی یک روز گذشته ۳۸۹ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌ها و یا مراکز منتخب مراجعه و خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: کرونا هنوز به پایان نرسیده و همچنان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد و در صورت تکمیل نشدن واکسیناسیون نسبت به آن اقدام شود.

وی اظهار کرد: کلیه مراکز واکسیناسیون در مناطق مختلف دانشگاه فعال است و آماده خدمت‌رسانی به تمامی گروه‌های هدف از پنج سال به بالا هستند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر