رونق جلسات قرآن از برکات انقلاب اسلامی است


زینب اختری، مدیرکل امور زنان وزارت کشوربه گزارش خبرگزاری ایکنا از آذربایجان شرقی، به نقل از روابط عمومی استان، زینب اختری، مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه در بازدید از موسسه فرهنگی قرآن و عترت و آتاتاری سحاب رحمت تبریز از توانمندسازی نهادهای مردمی فعال در حوزه های فرهنگی و قرآنی گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی رونق جلسات قرآنی و مذهبی است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم تصمیم جدی برای حمایت از فعالیت های فرهنگی، هنری و قرآنی به ویژه طرح های نهادهای فرهنگی، هنری و قرآنی دارد.

اختری در خصوص مشکلات مؤسسات فرهنگی قرآنی استان آذربایجان شرقی در زمینه های مختلف مالی خاطرنشان کرد: امور بانوان استان تفاهم نامه ای با اداره کل امور مالیاتی کشور منعقد کند تا مؤسسات قرآنی با درآمد کم از پرداخت معاف شوند. مالیاتی که یکی از ایده های نوین در امور مالیاتی خواهد بود.استان طرح پایلوت است.

زهرا کوهی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در این بازدید گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، فعالیت بسیاری از مراکز فرهنگی و آموزشی با مشکل مواجه شد به طوری که جزء ۱۳۰ کانون قرآنی و فرهنگی قرار گرفت. در مجموع. موسسات، ۸۰ موسسه در حال حاضر در شهرستان فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه نهادهای فرهنگی و قرآنی استان نیازمند حمایت بیشتر هستند، افزود: از جمله درخواست های مربیان و فعالان قرآنی و فرهنگی استان بیمه و دریافت تسهیلات است.

کوهی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات این موسسات بحث مالیات است هرچند ماده ۱۳۹ قانون مالیات های مستقیم مؤسسات قرآنی را از پرداخت مالیات معاف کرده است اما این مشکل همچنان وجود دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: فعالان قرآنی استان وقف مسائل قرآنی کرده اند و هدف اصلی آنها ایستادگی در برابر ضعف فرهنگی دشمنان نظام، استفاده از کتاب کار قرآنی است. برای حفظ نسل جوان کشور از هجمه های فرهنگی دشمنان.. برای حفظ نظام.

انتهای پیام