رونمایی از سازوکار صعود تیم های آسیایی به جام جهانی ۲۰۲۶ – پایگاه خبری تحلیلی UGov


از سازوکار صعود تیم های آسیایی به جام جهانی 2026 رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری اوقاف، با توجه به اینکه تیم های حاضر در جام جهانی تا سال ۲۰۲۶ به ۴۸ تیم صعود می کنند، قاره آسیا ۸ سهم مستقیم و یک سهم در مسابقات مقدماتی خواهد داشت.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا مکانیزم صعود تیم های قاره کهن به جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ را به شرح زیر توضیح داد:

دور اول مقدماتیابتدا ۲۲ تیم (تیم های ۲۶ تا ۴۷ از قاره آسیا به ترتیب) طبق قرعه کشی به مصاف هم می روند و ۱۱ تیم برنده به مرحله دوم مقدماتی راه خواهند یافت.

دور دوم مقدماتی: ۳۶ تیم (۲۵ تیم برتر آسیا به همراه ۱۱ برنده دور اول) در ۹ گروه چهار تیمی به صورت دور برگشت مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد. دو تیم برتر هر گروه با حضور ۱۸ تیم به مرحله مقدماتی جام جهانی راه خواهند یافت.

مرحله مقدماتی جام جهانی۱۸ تیم حاضر در این مرحله که صعود خود را به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ قطعی کرده‌اند در سه گروه ۶ تیمی با هم بازی می‌کنند و دو تیم اول هر گروه مستقیماً به جام جهانی می‌روند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، جام ملت‌های آسیا، جام جهانی،

دور پلی آفتیم های سوم و چهارم هر گروه در مرحله مقدماتی به دو گروه سه تیمی تقسیم می شوند و دو تیم اول جواز حضور در جام جهانی را کسب می کنند. تیم های دوم هر گروه برای تعیین نماینده آسیا در مسابقات انتخابی بین قاره ای به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

مقدماتی جام ملت های آسیا۱۰ تیم شکست خورده مرحله اول مقدماتی (بدون احتساب بازنده با بهترین رتبه در بین تیم های آسیایی) به صورت لیگی با یکدیگر بازی خواهند کرد و پنج تیم برنده به مرحله نهایی مقدماتی راه خواهند یافت. گرد.

مقدماتی جام ملت های آسیا۲۴ تیم شامل بهترین تیم آسیا که از راهیابی به مرحله دوم مقدماتی بازماند، ۱۸ تیم سوم و چهارم از هر گروه از دور دوم و ۵ تیم برنده مرحله پلی آف در ۶ گروه چهار تیمی با هم رقابت می کنند و از هر گروه فقط تیم اول. راهیابی به جام حذفی خواهد شد، کشورهای آسیایی در حال صعود هستند.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370165