رژیم غذایی برای کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی و رژیم غذایی عادی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. ما همچنین کبد چرب غیر الکلی را در بسیاری از جمعیت جهان مشاهده می کنیم. بیماری کبد چرب یک بیماری بسیار آرام و خطرناک است. بنابراین به راحتی قابل درمان است برخی از افراد برای بیماری کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما همچنان می توانید از رژیم غذایی ساده و م toثر برای درمان کبد چرب استفاده کنید. امروز ما قصد داریم در مورد رژیم های کبد چرب با شما صحبت کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند منجر به کبد چرب شود. با جایگزینی این عادات ما می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. همه ما همان چیزی هستیم که به آن نیاز داریم. اگر چربی زیادی دارید نشان دهید که مقدار زیادی چربی مصرف می کنید. در همین حال شخص سالم بدن شما نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی شما است. جالب است بدانید که متخصصان تغذیه می گویند تنها با 5 تا 10 درصد وزن می توانید سطح خوبی از کبد چرب را حفظ کنید.بنابراین گفته می شود رژیم کاهش وزن می تواند به حفظ کبد چرب سالم کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد پرچرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد.با این حال ، مواردی را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید که به درمان سریعتر بیماری کبد چرب کمک می کند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی کاد است. این ماده تأثیر بسزایی در عملکرد بدن دارد. با این حال ، این ماده در دسته چربی های سالم قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید مصرف چربی را متوقف کنند.با این حال ، مصرف چربی های سالم مانند امگا 3 می تواند به درمان بیماری کبد چرب کمک کند. متخصصان تغذیه می گویند افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز دریافت کنند. خوشبختانه مکمل امگا 3 در داروخانه ها موجود است ، با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه استفاده کنید. دانه های کتان و روغن زیتون منابع خوبی از امگا هستند 3

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید.

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر نه. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب شما تجمع می یابد و باعث حمله قلبی می شود. روغن سرخ شده ، روغن جامد و مایعاتی که در غذا استفاده می کنید این بخشی از چربی های اشباع و ترانس است. همچنین به مقدار کم در گوشت قرمز یافت می شود. محصولات لبنی و مقداری آجیل روغنی می توانید به جای روغن ترانس از روغن ترانس استفاده کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. چربی های مضر این روغن ها بسیار کم است. و همچنین به درمان کبد چرب نیز کمک می کند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز خود را محدود کنید.

در درمان کبد چرب شما باید مصرف کربوهیدرات ، قند و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف مستقیم قند می تواند بر کبد شما تأثیر منفی بگذارد. انواع زیادی از قندهای طبیعی وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. در شهر کرن می توانید مقدار زیادی شکر پیدا کنید. نوشیدنی های گازدار ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، چاشنی ها ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده فروکتوز برای کبد بسیار مضر است. بنابراین ، در رژیم غذایی برای کبد چرب شما باید از فروکتوز خلاص شوید.

بنابراین ، دوستان و همراهان عزیز هراز ، نظر شما در مورد رژیم های کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید. همه ما مشتاقانه منتظر نظر شما هستیم دوست عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *