زائران ایرانی در سرزمین وحی دعای کمیل را زمزمه کردند


زائران ایرانی در سرزمین وحی دعای کمیل را زمزمه کردند

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، دومین دعای کمیل زائران ایرانی در مکه مکرمه به طور همزمان در هتل های محل اقامت زائران ایرانی در مکه و به صورت مرکزی در پنج هتل بزرگ این شهر برگزار شد.

هتل هالیدی این در مکه مکرمه پذیرای ۳۴۰۰ زائر ایرانی در قالب ۲۰ کاروان حج است. در مراسم دعای این هتل که با حضور حجت الاسلام سید حسین رکن الدینی نماینده ولی فقیه در امور حج و حج برگزار شد، مجتبی پرویزی قاری ممتاز کشورمان به تلاوت قرآن کریم پرداخت. .

محسن العویسی در ادامه برهان اسلام ضمن تشریح جایگاه شفاعت معصوم برای نماز در پیشگاه خداوند گفت: برخی از شیعیان گلایه می کنند که چرا جلوی حرم نماز می خوانید. نقل شده است که منصور دوانیجی در سفر به مدینه از مالک بن انس، امام فرقه مالکی پرسید: آیا در مقابل حرم رو به قبله نماز می خوانم یا پشت به قبله و رو به صاحب محل. ? حرم؟ فرمود: این مردی که در اینجا آرمیده است واسطه تو و پدرت آدم در پیشگاه خداوند است.

وی با اشاره به آیه ۱۰۵ سوره مبارکه طوبی گفت: این یعنی هر کاری انجام دهید در سه گروه می بینید; اول خدایی است که همه دنیا را دارد. دسته دوم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و دسته سوم مؤمنان هستند. یعنی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم زنده است و ناظر بر اعمال ماست و نمی تواند پشت سر خود نماز بخواند.

زائران ایرانی/مسلمان سرزمین وحی دعای کمیل را زمزمه کردند

وی با اشاره به آیه ۳۷ سوره بقره گفت: حضرت آدم کلماتی را از خداوند آموخت و تا زمانی که خداوند را با این سخنان می خواند، توبه او پذیرفته می شد.حکیم حسکنی به ۲۱ روایت از کتب سنت استناد می کند که معانی الفاظ در احادیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آمده است.» نام ها عبارتند از: محمد (ص)، علی (علیه السلام)، فاطمه (علیها السلام)، حسن (علیه السلام) و آل. -حسین (علیه السلام).

حجت الاسلام العویسی خطاب به حجاج گفت: کعبه محل گریه و توبه و بازگشت به سوی خداوند است. وقتی به کنار کعبه رفتی به نام این بزرگان خدا را بخوان. تا آدم این سخنان را بر زبان آورد، خداوند او را بخشید. شما هم خدا را با این نامها صدا کنید که کلید استجابت دعاست. این آیه برای همه مردم در طول تاریخ است.

وی به زائران توصیه کرد این علم و فضا را برای خود و عزیزانشان یادگاری کنند.

برای تکمیل این مراسم علی فرهانی به قرائت شعر و مناجات پرداخت، سپس دل های زائران آماده بیت الله الاعظم با هماهنگی با یکدیگر صلوات و دعای کمیل را به درگاه پروردگار خود بر زبان آوردند.

در نماز کامل در هتل ویولت مکه، مهدی السعادت با تلاوت آیاتی از قرآن کریم فضای معنوی این دیدار را فراهم کرد.

همانطور که حجه الاسلام حسن الدشیری از مبلغان بعثه مقام معظم رهبری قبل از قرائت دعای کمیل گفت: امروز (پنجشنبه) بر اساس تقویم پادشاهی عربستان سعودی، اول سال است. ذی الحجه که مصادف با نماز صبح است. سالروز ازدواج امیرالمومنین (علیه السلام) و حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها). تبریک می گوییم چون دعای کمیل زائران ایرانی خانه خدا مصادف با آغاز این ماه گرانقدر است.

زائران ایرانی/مسلمان سرزمین وحی دعای کمیل را زمزمه کردند

ایشان با اشاره به تفسیر طولانی امام خمینی(ره) از دعای قرآن فرمودند: «خداوند در آیه شریفه ۶۰ سوره غافر است» و فرمود: پروردگارا مرا اجابت کن. همانا کسانی که به عبادت پروردگار جهنم افتخار می کنند «آن را به «عبادت» تعبیر می کنند و وعده می دهند که هر کس نماز را به سبب کبر و بطالت ترک کند داخل دوزخ خواهد شد.

و با ذکر این که وعده الهی محفوظ است بر خواندن دعا تاکید کرد و گفت: زمان و مکان در استجابت دعا نقش دارد و امید است دعای زائران بیت الله الحرام در ماه مبارک باشد. ذی القعده – حج و سرزمین وحی زودتر جواب داده می شود.

دعای کمیل این هتل با نوای گرم حجت الاسلام جعفر اسلامفر همراه بود و آیات و زمزمه های ایشان با زائران ایرانی همراه بود.

بر اساس این گزارش، مهمانی دیگری در هتل العجلان مکه مکرمه برگزار شد. در این مراسم مسعود نوری از اعضای کاروان نور به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و سپس حجت الاسلام گرجستانی برای زائران ایرانی حاضر در برنامه سخنرانی کرد. دعای کامل نیز با صدای گرم «میری» صدای مقام معظم رهبری و زمزمه دیگران اجرا شد.

در مهمانی هتل رامادا زادپلاس، حجت الاسلام محمد ابراهیمی به ایراد سخنرانی از خطبه مقام معظم رهبری پرداخت و دعای کمیل با صدای حاجی آقا شمس قرائت شد.

آیت الله مهدوی در هتل میدان مکه مکرمه بر فراز منبر رفت و سپس نماز توسط حاج مهدی صمافتی قرائت شد. علیرضا بیژنی و حمید حقطلب از قاریان برجسته کشور در این دو مراسم به تلاوت آیاتی از قرآن پرداختند.

بر اساس این گزارش، شب گذشته بر اساس برنامه ریزی شورای فرهنگی هتل ها، در تمامی هتل های محل اقامت زائران ایرانی، مراسم دعای کمیل برگزار شد و پس از خطبه های کاروان روحانیون، یک نفر. یکی از مصلحان اهل بیت علیهم السلام هنگام خواندن دعا، دعای کمیل را خواند.

در مدینه، گروه هایی از زائرانی که در چند روز گذشته به مدینه آمده بودند، در فضایی معنوی، دعای پر برکت را با صدایی مطیع خوار و ذلیل کردند و بر مظلومیت سقیه طاهره (علیه السلام) و امام گریستند. بقیع (علیه السلام). روی آنها).

زائران ایرانی/مسلمان سرزمین وحی دعای کمیل را زمزمه کردند

حجت الاسلام والمسلمین رئیس بعثه مقام معظم رهبری در مراسمی که در هتل سبال مدینه منوره برگزار شد، حضور در فضای نورانی مدینه و نماز معنوی را بر شمرد. مراسمی که در جوار حرم پیامبر اکرم و ائمه بقیع برگزار شد، با موفقیت همراه بود.

وی با اشاره به احادیث از دعوت و توفیق الهی گفت و افزود: اگر توفیق الهی نباشد انسان موفق به انجام کار خیر نمی شود.

انتهای پیام