زمان پیش ثبت نام ۴۰۱ – سایت خبری تحلیلی آوگ


امسال نیز با برنامه ریزی ستاد اربعین و موافقت دولت عراق، زائران کشورمان بدون سهمیه و مانند سال های گذشته هستند. کروناحرم اربعین را زیارت می کنند. حتی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز روز گذشته در دیدار با رئیس جمهور کشورمان به برنامه ای برای تسهیل تردد زائران اربعین اشاره کرد.

ثبت نام اربعین از ۳۱ تیرماه آغاز می شود

پس از تلاش برای برپایی مراسم باشکوه اربعین حسینی با حضور زائران ایرانی، سازمان حج و عمره به کمیته اعزامی در ستاد مرکزی اربعین تبدیل شد. پیشروان سفر اربعین در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد به منظور آمادگی برای حضور زائران کشورمان، ثبت نام اربعین ۱۴۰۱ از ۱۹ تیرماه آغاز شود.

بر این اساس، سفر ۴۰ ساله ۱۰ تا ۳۱ تیرماه در سامانه ثبت شد رحمت او انجام داد. البته پیش ثبت نام از متقاضیان این سفر معنوی، ثبت نام قطعی نبوده و می باشد مقامات ارسال تعهدی برای خاتمه ضبط و ارسال ایجاد نمی کند. چون بستگی به شرایط دارد کرونا و سایر بیماری های دنیا اگر عراق به عنوان میزبان امسال محدودیت اربعین را اعلام کند، ستاد اربعین نیز موظف به اجرای آن است.

ثبت نام نهایی اربعین در بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند صورت می گیرد

به علاوه اگر تا زمان اعزام زائران به عراق در اربعین، مقامات عراقی ها سقفی برای تعداد زائران تعیین می کنند و ثبت نام نهایی برای کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند انجام می شود.

همچنین برای جلوگیری از شیوع بیماری کروناریاست جمهوری اربعین با هماهنگی وزارت بهداشت حداقل دو دوز واکسن تزریق کرد. کرونا البته لازم است که وضعیت واکسیناسیون توسط مقامات ذکر نشده اما امکان تزریق ۳ دوز از واکسن وجود دارد کرونا در نظر گرفتن. چرا که پیش از آن نمایندگان وزارت بهداشت در محله الاربعین لزوم تزریق و تایید ۳ دوز واکسن را مد نظر قرار دادند.

?افرادی که امسال موفق به ثبت نام برای حضور در مراسم حج اربعین نشدند

همچنین بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برخی افراد در دهه چهل سالگی به دلیل شرایط خاص از سفر به این پرواز منع می‌شوند. مقامات آنها موظف بودند از ضبط در چهل ۱۴۰۱ خودداری کنند. به عنوان مثال، بیماران دیابتی مبتلا به زخم یا عفونت اندام ها، دیابتی های مبتلا به مشکلات کلیوی، بیماران مبتلا به رتینوپاتی پیشرفته، بیماران با عوارض و علائم قلبی عروقی، بیماران با کنترل ضعیف قند خون در خون یا گلوکز ناشناخته ۲۵۰ و بالاتر، بیماران سرطانی به بیماران مبتلا به بیماری شدید، آسم کنترل نشده یا بیماری مزمن انسدادی ریه. افرادی که بیماری عفونی تشخیص داده شده یا طبق نظر پزشک مورد آزمایش قرار گرفته اند تاج پادشاهی مثبت شدند، امسال از زیارت اربعین منع شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، در چهل سال گذشته با توجه به شرایط کرونا عراق سهمیه ۶۰ هزار نفری ایران را اعلام کرد و در نهایت به دلیل کثرت هواداران حسینی بیش از ۱۰۰ هزار نفر در راهپیمایی اربعین شرکت کردند. امسال به دلیل لغو ویزای عراق برای سفرهای زمینی و هوایی، تعداد زائران افزایش می یابد. اما به نظر می رسد برای ساماندهی زائران نیاز به اخذ ویزای عراق در ایام اربعین باشد که البته صدور ویزا رایگان خواهد بود.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369455