زمینه های حمایت وقف برای مبانی دانش


حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خمشی نماینده فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه.حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاماشی، نماینده فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه سفر خود به شیراز در پاسخ به خبرنگار ایکنا از فارس، در واکنش به اقدامات وی. این سازمان در زمینه سرمایه گذاری وقف و حمایت از پایه های دانش و تحقق شعار سال اقدام کرده است. آنها را در قالب نام مستعار.

وی با بیان اینکه به خاطر انرژی سبز بسیاری از مناطق پربرکت بقاع را درگیر تولید انرژی خورشیدی در آنها کرده ایم، افزود: اخیراً در اصفهان نیروگاهی بزرگتر از منطقه بقاع تاسیس کردیم و در حال کار است. “

الخمیسی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم انرژی های سبز و پاک را در کشور توسعه دهیم، گفت: اگر بتوانیم این نوع مصرف انرژی را در کشور گسترش دهیم، می توانیم انرژی های فسیلی را صرفه جویی و صادرات کنیم تا ارزش افزوده فوق العاده ای در کشور ایجاد کنیم. .

رئیس بنیاد اوقاف و امور خیریه از خبرنگاران خواست در زمینه تبلیغات و ترویج انرژی خورشیدی تلاش بیشتری کنند و سپس افزود: در کشور ما تقریباً ۳۰۰ روز آفتابی داریم در حالی که در اروپا فقط ۱۰۰ روز آفتابی است. . نور خورشید، اما بسیاری از کشورهای اروپایی از نور خورشید زیاد استفاده می کنند. از انرژی خورشیدی به خوبی استفاده می کند، بنابراین ظرفیت فوق العاده ای در کشور داریم که باید استفاده از آن را در شهرها گسترش دهیم و مردم نیز از آن استقبال می کنند و خوشبختانه دولت و مجلس قوانین خوبی برای این انرژی پاک وضع کرده اند. .

وی یکی دیگر از شاخه های حمایت وقف از دانشگاهیان را در بحث موتورسیکلت های برقی عنوان کرد و گفت: میلیون ها موتور بنزینی در کشور ما وجود دارد که روزانه مقدار زیادی بنزین مصرف می کنند و اگر بتوانیم آن بنزین را به انرژی باتری تبدیل کنیم و آن بنزین را تامین کنیم. کشور و صادرات ما تاثیر زیادی بر اقتصاد دارد.

از سوی دیگر خامس ادامه داد: این نوع انرژی آلاینده ها را به کمتر از یک و نیم میکرون کاهش می دهد. در شهر افراد زیادی به این آلاینده ها مبتلا می شوند و آسیب های ریوی و امثال اینها را متحمل می شوند، البته آلودگی صوتی در جای خودش است، بنابراین ما با استفاده از ظرفیتی که به شرکت دانش تبدیل شده است، موتورسیکلت های برقی تولید و بومی سازی کرده ایم. دانشگاه صنعت شریف.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه اقبال نسبی در این حوزه در حال شکل گیری است، به یکی دیگر از حوزه های حمایتی وقف که ساخت تجهیزات پزشکی از جمله ساخت ایمپلنت هایی است که در شرکت بهداشت کوثر فارس اجرا می شود اشاره کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گفت: یک سری هم در اصلاح زنجیره های کشاورزی داریم که تولید مواد پروتئینی برای امنیت غذایی است. اوقاف زمین های کشاورزی وسیعی را در اختیار دارد و ما وظیفه خود می دانیم که مراقب ابعاد، عمق و منابع این کار باشیم.

خمیشی حمایت شرکت های دانش بنیان در حوزه دام سبک و سنگین، بومی سازی انتقال جنین و تولید گوساله ممتاز را از دیگر فعالیت های این سازمان برشمرد و گفت: همچنین از دو شرکت دانش بنیان در حوزه دامداری حمایت می کنیم. رادیوگرافی یکی در زمینه تراکم سنجی استخوان و دیگری در حوزه تجارت جریان سنج سه فاز است و ما از آنها حمایت مالی کرده ایم زیرا این شرکت ها به سرمایه در گردش نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه چون بسیاری از نهادها و سازمان ها در کشور از آنها حمایت می کنند با استارتاپ ها کاری نداشتیم، گفت: موسسه اوقاف باید وارد عرصه ای شود که بازاریابی و قدرت دانش بومی را در بازار ارتقا دهد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه در آخرین بخش از سخنان خود از تشکیل صندوق حمایت از طلاب در این مرکز خبر داد و افزود: همچنین مراکزی را ایجاد کردیم تا طلاب در آنها فعالیت کنند.

انتهای پیام