ساخت دهکده نمونه اقتصاد مقاومتی در همدان با هدف ایجاد فرصت های شغلی


بسیج سپاه همدان بر عهده علی القرباجی استو با توجه به آنچه در گزارش ایکنا از شهر همدان آمده است، علی القرابجی، مسئول ساختمان بسیج سپاه همدان امروز، پنجم آبان ماه در نشست خبری خود با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: : وسوسه های اوایل انقلاب پایان یافت، جنگ، توطئه ها و بحران های تحمیلی نیروهای بسیجی که مردم هستند پایان یافت.

ایشان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب فرمودند: بسیج تفرقه مردمی است، افزود: بسیج در گام دوم انقلاب باید نسبت به بسیج در گام اول وجه تمایز بیشتری داشته باشد. یعنی: باید تخصصی‌تر و عینی‌تر باشد و این بسیج بیشتر بنای تمدن است».

مسئول بسیج سازندگی استان همدان، نبرد کنونی جبهه غرب و جبهه اسلام را یک مبارزه تمدنی توصیف کرد و گفت: دنیای غرب و تمدن غرب در مواجهه با جریان اسلام بیش از گذشته رو به زوال است، به همین دلیل در حال مبارزه هستند. نگذارند این اتفاق برای خودشان بیفتد، اما تنها مکتبی که می توانند این تمدن اخلاقی را در جهان ایجاد کنند، اسلام نیست.

وی یکی از رویکردهای بسیج را محرومیت زدایی و خدمات رسانی که زیرساخت بسیج است، عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی پربازده در استان آغاز شده و در حال اجراست. ، و ارزش این پروژه ها. بیش از ۱۵۰ پروژه یک میلیارد تومان است.

القرباجی گفت: بیش از ۸۰۰ سری جهیزیه و توزیع ۶۹۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۴۷۶ میلیارد ریال از دیگر اقداماتی است که در سه سال گذشته اجرا شده است.

مسئول بسیج سازندگی ادامه داد: فعالیت ۱۳۷ گروه جهادی با حضور یک هزار و ۵۱۶ نفر از ابتدای سال در مناطق محروم استان صورت گرفت. ساخت ۳۲ باب منزل مسکونی، بازسازی ۲۴ منزل، توزیع ۹۶۱۰ بسته زندگی، ۵۰۰ بازدید رایگان، مرمت و بازسازی سه مدرسه، کاشت ۲۲۰۰ اصله نهال، اهدای ۱۸ کره اسب و اجرای مانور پاکسازی محیطی در منطقه همدان – آزاده تهران بود. این آثار

وی با اشاره به برگزاری رزمایش بسیج در اردیبهشت و خرداد گفت: این رزمایش ها با حضور ۵۱۱ گروه جهادی و ۱۰ هزار و ۸۷۰ نفر برگزار شد و در این مرحله برنامه هایی از جمله ساخت ۱۲۸ کانکس و ۱۶۲ مورد اجرا شد. بازسازی خانه، توزیع ۶۵ هزار بسته زندگی، ۱۰ هزار ویزیت رایگان، رنگ آمیزی و بازسازی ۹۲ مدرسه، انجام ۱۶۰ مورد جهیزیه و توزیع ۴۰۰۰ بسته لوازم التحریر. امسال ۴۵۰ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام می شوند که احتمال افزایش تعداد آنها وجود دارد.

القرباجی با اشاره به افتتاح ۶۸ پروژه عمرانی گفت: از این تعداد ۴۰ پروژه مربوط به مسکن مستضعفان با وام ۸ میلیارد و ۸۰ میلیون تومانی، اجرای شبکه آب روستایی و توزیع آن و لایروبی آب کانال آب، افتتاح مخازن بتنی آب، افتتاح خط آب روستایی، حفر و آماده سازی چاه آب، افتتاح مدرسه و راه روستایی، آغاز عملیات اجرایی مجتمع آب خرمود ترسکان با طول ۲۰۰ کیلومتر و ۲۰ مخزن بتنی. و ۴ ایستگاه پمپاژ و ۱۰ حلقه چاه به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال از برنامه های بسیج سازندگی در هفته بسیج است.

وی از افتتاح کارگاه های تولیدی با تسهیل گری بسیج خبر داد و گفت: راه اندازی ۸۲۷ صندوق کرالحسنه با ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی از دیگر فعالیت های بسیج است و ذکر شده است که بیش از ۴۰ هزار نفر متعلق به این صندوق ها هستند. پول و موجودی آن نیز توسط مردم ۵۴ میلیارد تومان است.

القرباجی افزود: تاکنون ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ۸۹۵ نفر در استان جذب شده و برای هر نفر فرصت شغلی فراهم شده است. با توجه به عملکرد خوب استان، تسهیلات مورد مطالعه به ۲۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی همچنین از آغاز ساخت دهکده نمونه اقتصاد مقاومتی در شهر همدان با هدف ایجاد فرصت های شغلی خبر داد و گفت: این شهرک در کارهای زیادی فعالیت خواهد کرد که اولین قدم برای ساخت گلخانه تعریف شد. واحد در آن واحدهای این مرکز آموزشی بوده و افراد حاضر در این مکان علاوه بر آموزش برای ورود به بازار کار، درآمدزایی نیز خواهند داشت ضمن اینکه ساخت آن در سایر نقاط استان نیز برنامه ریزی شده است.

انتهای نامه